Strona główna | AktualnościZakończyły się targi Poleko i Komtechnika w Poznaniu

Zakończyły się targi Poleko i Komtechnika w Poznaniu

Mocno technologicznie i ekologicznie prezentowały się w tym roku targi Poleko i Komtechnika, które zakończyły się w czwartek w Poznaniu. Na ekspozycji można było obejrzeć ofertę ponad 600 wystawców i firm reprezentowanych z Polski oraz zagranicy. Oferta targów i wydarzenia czterech dni targowych przyciągnęły do Poznania gości nie tylko z Polski, ale też m.in. z Niemiec, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Wielu wystawców sprzedało maszyny, co potwierdza fakt, że na targach robi się biznes.

To było dobre  biznesowe spotkanie profesjonalistów - tak można krótko podsumować targi Poleko i Komtechnika, które dziś zakończyły się w Poznaniu. Przegląd prezentowanych maszyn i urządzeń z całego świata w jednym miejscu był dobrą okazją, by porównać technologie, jakość, pomysłowość i wykonanie.

Na ekspozycji można było zobaczyć najnowsze rozwiązania z zakresu OZE, gospodarki odpadami i wodno-ściekowej, a także z obszaru wykrywania zagrożeń, powietrza, hałasu czy wibracji. Nie zabrakło także energooszczędnych technologii oraz szerokiej oferty maszyn i urządzeń do wywozu nieczystości, sprzątania i utrzymania terenów zielonych.

Dopełnieniem oferty Poleko były również instytucje realizujące programy finansowe i doradcze - można było uzyskać informacje na temat finansowania inwestycji prośrodowiskowych oraz pozyskiwania środków z Unii Europejskiej.

Wśród kilkudziesięciu prezentowanych na targach tegorocznych nowości znalazły się produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP - kogenerator DASCH firmy Izolacje, Eco-Palnik na pellet wersja Uni-Max firmy Skiepko oraz dwa produkty firmy Kärcher: system czyszczenia paneli słonecznych iSolar oraz komunalny nośnik narzędzi MIC 34.

Już drugi rok z rzędu, dużym zainteresowaniem cieszyło się Miasteczko Ekologiczne, w ramach którego wystawcy oferowali szeroką gamę ekologicznych rozwiązań dla miast i osiedli. Partnerem strategicznym Miasteczka był Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Tegoroczne targi obfitowały również w wydarzenia dedykowane specjalistom - odbyło się ponad 50 różnych konferencji, warsztatów i szkoleń. Sale pełne były słuchaczy - do Poznania zjechało kilka tysięcy profesjonalistów spragnionych najnowszej wiedzy. Jednym z najważniejszych wydarzeń na Poleko była konferencja z udziałem Ministra Środowiska pt. "Ekologia w jedności z ekonomią". Debata ta zainaugurowała 25. edycję targów i jednocześnie rozpoczęła cykl corocznych konferencji, które będą się odbywać na Poleko.

Targi zaszczycili swoją obecnością, oprócz Ministra Marcina Korolca, także inni znamienici goście, m.in.: Grażyna Henclewska - podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki oraz Roman Jaworski - Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.


Już dziś zapraszamy na kolejną edycję targów Poleko i Komtechnika:
do zobaczenia ponownie w październiku  2014 r.!

Źródło i zdjęcia: Poleko

CZYTAJ WIĘCEJ

Poleko: 25-lat minęło
Przedsmak nowości targów Poleko i Komtechnika
Eko-miasteczko znów na POLEKO
Ekologicznie najlepsi czyli Złote Medale targów Poleko 2013
Najlepsze produkty branży czyli Złote Medale targów Poleko i Komtechnika 2013
Poleko: dawka najświeższej wiedzy z ekologii
Maszyny już na pawilonach. Od poniedziałku rozpoczynają się targi POLEKO
Poleko i Komtechnika: 1 dzień za nami, zapraszamy na kolejne dni
Trzeci dzień targów Poleko za namiDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Graco Interhandler Kubota
TEMAT MIESIĄCA
Hakowce i przyczepy podkontenerowe KH-Kipper

Znany producent zabudów firma KH-Kipper dostarcza również szereg produktów dedykowanych przedsiębiorstwom działającym w obszarze sektora komunalnego. Są wśród nich własnej konstrukcji wywrotki do selektywnej zbiórki odpadów, urządzenia hakowe oraz przyczepy podkontenerowe z wywrotem. Czytaj więcej