Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Przedsmak nowości targów Poleko i Komtechnika

Ocena: 0
3918
Tegoroczne październikowe targi Poleko odbędą się już po raz 25., a wraz z nimi targi Komtechnika, które uzupełniają ofertę targową w zakresie gospodarki komunalnej. Jakie w tym roku nowinki zaprezentują wystawcy na obu imprezach? Oto przedsmak nowości, które zobaczyć będzie można w Poznaniu w dniach 7-10.10.2013 r.

Sektor: Energia odnawialna


IBT Group - Mikroturbiny Capstone

Do największych zalety mikroturbin należy bezolejowa praca podwyższająca dyspozycyjność urządzeń i eliminująca potrzebę kosztownych wymian oleju, niskie emisje szkodliwych gazów NOx i CO2 oraz modulacja wytwarzanej mocy elektrycznej w zakresie od 0 do 100% bez szkody dla turbiny. Mikroturbiny mogą być zasilane metanem, propanem, olejem napędowym, paliwami odnawialnymi, np. biogazem ze składowisk odpadów lub fermentacji beztlenowych. Pozwalają na średnio 30% zmniejszenie zużycia energii, są bardziej niezawodne od silników spalinowych. Najlepsze zastosowanie znajdują w branży spożywczej, włókienniczej, papierniczej i farmaceutycznej, a także w hotelach i szpitalach oraz na wysypiskach śmieci i oczyszczalniach ścieków.

Skiepko - Eco-Palnik na pellet wersja Uni-Max

Pierwszy bezobsługowy, całkowicie samoczyszczący się nowej generacji palnik na pellet z ceramicznym paleniskiem i segmentowym ruchomym rusztem typu schodkowego - do kotłów CO i procesów technologicznych dedykowany do spalania pelletów przemysłowych. Zastosowano w nim m.in. system pełnego spalania  z  ceramiczną wykładką dopalającą gazy, system całkowitego czyszczenia (czyści się permanentnie w czasie palenia i całkowicie na koniec cyklu palenia), system  łatwej rewizji (zespół ruchomego rusztu palnika).
 
Sektor: Gospodarka odpadami

Bewa - podziemne pojemniki na odpady oraz PSZOK-SYSTEM Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Podziemne pojemniki Polbins są estetyczną i praktyczną metodą gromadzenia odpadów, które wytwarzane w gęstej miejskiej zabudowie są przyczyną często wielu problemów z logistyką i ergonomią. PSZOK-SYSTEM jest funkcjonalnym i łatwym w montażu produktem umożliwiającym tworzenie punktów selektywnej zbiórki.

Gladson - Obudowa kontenerów na śmieci MODUS oraz osłonowy system pojemników na odpady Nexus 360


Modus to bezpieczna obudowa na kontenery na śmieci o pojemności od 600 do 1280 litrów. Zadaszenie pozwala na zabezpieczenie znajdującego się wewnątrz kontenera, a solidna rama Vandalex® zapewnia wyjątkową stabilność oraz odporność na warunki atmosferyczne. Nexus 360® to estetyczny system pojemników do segregacji śmieci, idealny aby ustawić go w miejscach, gdzie gromadzone są duże ilości odpadów. Obudowa jest wytrzymała i odporna na wandalizm. Zaopatrzona jest w kolorowe panele wrzutowe i grafiki, mieści pojemniki o pojemności 240 i 360 l.

Sektor: Gospodarka komunalna

Kärcher - Komunalny nośnik narzędzi MIC 34C

MIC 34C służy jako nośnik narzędzi do utrzymania terenów zielonych, żywopłotów, placów miejskich, parków, ulic i chodników. W sezonie zimowym doskonale sprawdza się w odśnieżaniu. System szybkiej wymiany wyposażenia bez potrzeby używania narzędzi znacznie ułatwia pracę operatorowi. Mocny silnik i napęd na 4 koła stanowią gwarancję, że urządzenie poradzi sobie nawet w trudnych warunkach. Koncepcja szybkiej wymiany narzędzi gwarantuje maksymalną wygodę użytkowania i pozwala na oszczędność czasu. Klimatyzacja zapewnia komfort pracy nawet podczas upałów. Duża rezerwa mocy (czas pracy na 1 tankowaniu paliwa to 13 h).

Opisy i zdjęcia wszystkich tegorocznych nowości na www.poleko.mtp.pl oraz www.komtechnika.pl


Źródła i zdjęcia: www.poleko.mtp.pl oraz www.komtechnika.p
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -