Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Najlepsze produkty branży czyli Złote Medale targów Poleko i Komtechnika 2013

Ocena: 0
4492
Do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie staruje niemal 500 produktów. Jednak tylko te z nich, które spełniają kryteria profesjonalnego jury otrzymują to prestiżowe wyróżnienie. Sad Konkursowy, w którego skład wchodzą wybitni specjaliści reprezentujący odpowiednie dziedziny życia gospodarczego poszukuje produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie. Złoty Medal MTP jest zatem potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku.

W tym roku na targach POLEKO i KOMTECHNIKA jury konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. inz. Marek Sozański przyznało 8 produktom to zaszczytne wyróżnienie.


Palnik UNI-MAX z segmentowym ruchomym rusztem typu schodkowego
Z.P.D. SKIEPKO Wiesław Skiepko, Włoszczowa

To pierwszy bezobsługowy, całkowicie samoczyszczący się nowej generacji palnik na pellet z ceramicznym paleniskiem i segmentowym ruchomym rusztem typu schodkowego - do kotłów CO i procesów technologicznych dedykowany do spalania pelletów przemysłowych.

Systemy biodegradacji NOVA-KOMP
AK NOVA sp. z o.o., Poznań

To pierwsza, zrealizowana od podstaw i wdrożona na skalę przemysłową polska technologia przetwarzania frakcji biodegradowalnej w procesie tlenowym. Firma AK Nova z powodzeniem realizuje cały proces inwestycyjny od pomysłu, poprzez fazę projektową, budowlaną, technologiczną, aż do rozruchów, przeszkolenia załogi i uzyskania wszystkich niezbędnych decyzji i pozwoleń.

DACHS SE - mikrokogenerator
Senertec Kraft-Wärme-Energiesysteme GmbH

Zgłaszający: "IZOLACJE" Sp. z o.o., Sp.kom., Miszewko
Kogenerator DACHS to niemiecki kompaktowy blok energetyczny zasilany gazem ziemnym, LPG lub olejem napędowym - nowoczesny system kompleksowego zaopatrzenia w ciepło, prąd i ciepłą wodę użytkową. Jego moc i funkcjonalność umożliwia zastosowanie go jako centrala energetyczna na potrzeby domów jednorodzinnych oraz obiektów o większym zapotrzebowaniu na ciepło do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej takich jak domy wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej lub zakłady produkcyjne. Ogrzewając obiekty DACHSEM, można jednocześnie produkować prąd ze sprawnością przewyższającą 100 %. To rentowna alternatywa dla kotłów gazowych i OZE.

Agregat kogeneracyjny typu HE-SEC-200/242-MG200-S zasilany wodorem odpadowym o zwiększonej sprawności przy zasilaniu gazem ziemnym
P.P.U.H. "HORUS-ENERGIA" Sp. z o.o., Sulejówek
Agregat kogeneracyjny zasilany wodorem, gazem koksowniczym oraz ziemnym. Silnik wyposażono w zmodernizowany w Politechnice Krakowskiej inteligentny układ wtrysku gazu. Uzyskano sprawność o 5% wyższą niż w fabrycznym układzie mieszalnikowym! Innowacyjność powstała ze wspólnego działania przemysłu i nauki. Agregat wykorzystuje odpadowe gazy „wodorowe” z przemysłu chemicznego oraz obniża zużycie gazu ziemnego, zmniejszając niekorzystne emisje do atmosfery. Przedstawiciel nowej rodziny agregatów.

Wrzutnik Zoeller 2301 DELTA Premium EKOCEL sp. z o.o., Puck
Wrzutnik Zoeller 2301 Delta Premium, stanowi nowoczesny, oparty o wykorzystanie najnowszej wiedzy i technologii produkt, wzbogacający asortyment dotychczas stosowanych w branży komunalnej urządzeń do opróżniania pojemników na odpady, montowanych na tylnej części pojazdu śmieciarki, tzw. odwłoku. W celu poprawy wydajności urządzenia zastosowano następujące rozwiązania: grzebień wrzutnika, został podzielony na dwie części. Pozwala to na równoczesna niezależną prace dwóch pracowników obsługi w tym samym czasie, przy opróżnianiu pojemników od 80 do 360 l. Wrzutnik został wyposażony w funkcje automatycznego podnoszenia, opróżnienia i odstawienia pojemnika w momencie gdy pojemnik znajdzie się w polu pracy wrzutnika. Dzięki zastosowaniu nowatorskiego układu regulacji obrotów silnika, uzyskano możliwość odnoszenia, opróżniania i opuszczania pojemników poprzez urządzenie, bez konieczności podnoszenia obrotów silnika pojazdu. W wyniku tego uzyskano zarówno obniżenie poziomu zużycia paliwa i CO2, jak również skutecznie obniżono poziom odczuwalnego hałasu pracy urządzenia. Redukcja poziomu hałasu przy pracy wrzutnika o 9 dBA (decybele) z ok. 85 dBA na ok. 76 dBA. Dużą uwagę zwrócono na zaprojektowanie pełnego systemu osłon i zabezpieczeń przed przypadkowym uderzeniem pracowników obsługi lub wpływem zanieczyszczeń. Szczególna uwagę należy zwrócić na mechaniczne bariery zabezpieczające przed wejściem pracownika pod wózek wrzutnika przy podniesionym pojemniku. Rozwiązanie to jest opatentowane przez Producenta.

System czyszczenia paneli słonecznych iSolar, Alfred Kärcher GmbH & Co.KG, Niemcy, Zgłaszający: Kärcher sp. z o.o., Kraków
Czyste panele słoneczne to czysty zysk. Brud ogranicza ilość światła docierającego do paneli słonecznych, co może skutkować obniżeniem ich mocy nawet o 20%. Dlatego tez Kärcher opracował innowacyjna technologie mycia solarów za pomocą urządzeń wysokociśnieniowych z wykorzystaniem szczotek iSolar, nisko-alkalicznego preparatu RM 99 oraz mobilnego zmiękczacza wody WS. Technologia ta umożliwia wydajne czyszczenie dużych powierzchni paneli słonecznych w wyjątkowo krótkim czasie i jest jednocześnie wyjątkowo bezpieczna dla solarów.

Wielozadaniowy ciągnik komunalny MIC 34, Alfred Kärcher GmbH & Co.KG, Niemcy, Zgłaszający: Kärcher sp. z o.o., Kraków
Perfekcyjne, bo stworzone przez profesjonalistów. Nośniki narzędzi MIC 34 dzięki szerokiej gamie dostępnych akcesoriów dodatkowych, mogą pełnić role wielosezonowych pojazdów komunalnych, przycinać żywopłoty, myc ulice, a zima skutecznie odśnieżać oraz posypywać ulice i chodniki piaskiem bądź sola. System szybkiej wymiany wyposażenia bez potrzeby używania narzędzi znacznie ułatwia prace operatorowi. Niezawodne, przyjazne w obsłudze i w pełni wielofunkcyjne – niezbędne w każdym mieście i w każdej gminie.

Traktorek ogrodowy X758 z agregatem DriveOver i Systemem AutoConnect Deere & Company, USA
Zgłaszający: John Deere Polska sp. z o.o., Tarnowo Podgórne

X758 - wygodna w użyciu kosiarka John Deere. Kosiarka samojezdna X758 to model atrakcyjny z punktu widzenia użytkownika komercyjnego. Napędzana jest trzycylindrowym silnikiem Diesla o mocy 24 KM. Cechuje ja zwiększona przyczepność (stały napęd na 4 koła), wygoda użycia (podłączane automatycznie agregaty koszące z funkcja AutoConnect) oraz wszechstronność. Do maszyn tej serii można podłączyć szeroka gamę wyposażenia dodatkowego m.in. zaczep przedni, przyczepki transportowe, szczotki obrotowe i pługi śnieżne. W opcji dostępne są także kabina i tylny trzypunktowy układ zawieszenia (TUZ) z WOM.


Ozłocone produkty będą prezentowane na ekspozycji targów w dniach 7-10 października, a dodatkowo w "Strefach Mistrzów" czyli specjalnych stoiskach w pawilonach 5 i 7 będzie można oddać głos na któregoś z laureatów.

Jeszcze przez miesiąc po zakończeniu targów głosowanie będzie się odbywać na stronie internetowej www.zlotymedal.mtp.pl

Produkt, który otrzyma największą liczbę głosów zdobędzie prestiżowy tytuł "Złoty Medal MTP - Wybór Konsumentów" oraz specjalnie zaprojektowana statuetkę.

Więcej na www.komtechnika.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW:
Łukasz Majcher, specjalista ds. marketingu
Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.
tel. 61 869 21 28
e-mail: lukasz.majcher@mtp.pl
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -