Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Santander Leasing upraszcza finansowanie OZE

Ocena: 0
908
Opublikowane pod koniec zeszłego roku projekty Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. (PEP 2040) oraz Krajowego planu na rzecz energii i klimatu do 2030 r. (KPEiK 2030) zakładają znaczący wzrost mocy zainstalowanej w źródłach fotowoltaicznych już w 2020 r. W trend ochrony środowiska i wspierania inwestycji efektywnych energetycznie od lat wpisuje się w działalność Santander Leasing, który w lutym 2020 r. rozszerzył ofertę o finansowanie szerokiej gamy instalacji fotowoltaicznych o mocy do 50kW i wartości nieprzekraczającej 300 tys. zł netto.

Jak wynika z analizy SolarPower Europe, Polska znalazła się w czołowej piątce unijnych krajów o największym przyroście mocy w elektrowniach słonecznych w 2019 r. Przed nami znalazły się Hiszpania, Niemcy, Holandia i Francja. Głównym kryterium decydującym o znaczącym przyroście inwestycji w fotowoltaikę jest możliwość wsparcia finansowego w te inwestycje oraz ich rentowność. Według danych Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) w latach 2010-2018 średni koszt 1 kilowatogodziny energii słonecznej spadł z poziomu 0,37 dolarów do 0,09 dolarów. Warto również nadmienić, że dyrektywa o odnawialnych źródłach energii (OZE) wyznacza nowy cel dla OZE na 2030 r. Miałaby ona wynieść 32 proc. udziału z OZE w zużyciu energii finalnej w całej UE. Zdaniem Komisji Europejskiej, powinno się to przełożyć na ponad 50 proc. udział OZE w zużyciu energii elektrycznej, gdzie dominującą rolę będzie pełniła fotowoltaika razem z energetyką wiatrową.

"Zgodnie ze wskazaniami analityków rynku rozwój energetyki w Polsce, w tym rozwój fotowoltaiki jest silnie zależny od polityki klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej oraz zawirowań w polityce energetycznej. Nie zmienia to faktu, że wciąż doprecyzowywane jest  otoczenie regulacyjne i z roku na rok warunki finansowania inwestycji w tym zakresie poprawiają się. Jesteśmy pewni co do tego, że rynek fotowoltaiczny będzie istotnym obszarem inwestycji w energetyce odnawialnej" - podkreśla Daniel Mrozek, dyrektor departamentu partnerstwa strategicznego i marketingu w Santander Leasing. "Sprzyja temu także przyznana nam pod koniec zeszłego roku pożyczka EBOR w wysokości 340 mln
zł (w ramach programu PolGEFF Leasing Framework), która ma na celu wsparcie przedsiębiorców w realizacji inwestycji energooszczędnych i pozytywnie wpływających na środowisko" - dodaje.

Od lutego 2020 r. przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą czy rolniczą mogą otrzymać od Spółki atrakcyjne finansowanie, możliwe zarówno w formie pożyczki jak i leasingu, niezależnie od miejsca montażu instalacji. Oferta zakłada udział własny klienta już od 10 proc. wartości instalacji przy okresie finansowania sięgającym od 12 do nawet 72 miesięcy. Przedmiotem finansowania mogą być objęte instalacje fotowoltaiczne o mocy od 10kW do 50 kW o łącznej wartości od 15 do 300 tys. zł netto.

Źródło: Santander Leasing
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -