Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Majowy PreStart 27. Akcji Sprzątanie - świata Polska

Ocena: 0
750
Z tegoroczną edycją Akcji Sprzątanie świata - Polska 2020 starujemy 26 maja w Łodzi z prawie dwumiesięcznym opóźnieniem związanym z epidemią koronawirusa. Kolejnego dnia posprzątamy w Aleksandrowie Łódzkim. Na koniec, 28 maja, na warszawskim Targówku, po wysprzątaniu terenu przy Kanale Bródnowskim, rozpoczniemy oficjalne odliczanie do Wielkiego Finału sztandarowej Akcji Fundacji Nasza Ziemia, która jak zawsze odbędzie się w trzeci weekend września. Sprzątać będziemy w zgodzie z każdym obowiązującym w tym czasie obostrzeniem i z zachowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego. Partnerem PreStart Tour a także 27 edycji Akcji Sprzątanie świata-Polska jest Procter and Gamble, z którą realizujemy również program „Czysta Ziemia”.

Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję

Jak pokazują badania w Polsce i na świecie zużywamy ogromne ilości plastiku, poczynając od jednorazowych foliówek po plastikowe butelki, słomki, kubki czy opakowania. Znikoma też wydaje się nasza wiedza na temat plastiku w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o na przykład jego prawidłowy recykling. Postanowiliśmy więc, aby Sprzątanie świata - Polska 2020 przeprowadzić pod hasłem: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję. W czasie od startu do Wielkiego Finału Akcji we wrześniu będziemy zachęcać Polaków, inspirować i motywować do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe; do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania i do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych. Dodatkowo, w czasie majowego PreStartu-u Akcji wybrzmi komunikat związany z plastikiem i czasem pandemii koronawirusa. Chcemy pokazać, że plastik jest ważnym i potrzebnym surowcem. W czasie pandemii korzystamy chociażby z opakowań jednorazowych czy rękawic. Bo życie i zdrowie człowieka są i zawsze będą priorytetem. Jednak warto równolegle z rozwagą i troską postępować tak, by chronić środowisko naturalne. Starać się zdobywać potrzebną do tego wiedzę i ją stosować.

3 sprzątania w prezencie dla Matki Ziemi


Łódź i Pierwsze Sprzątanie

26 maja w Łodzi, sprzątając lasek przy ulicy Stanisława Przybyszewskiego będziemy, chcieli mówić o pierwszej części akcyjnego hasła - o rezygnacji z plastiku. Pomoże nam w zachęcaniu Polaków do wdrożenia tego hasła na co dzień, Katarzyna Gubała, diet coach kuchni roślinnej, doradca szefów kuchni w zakresie diet wykluczeniowych oraz autorka książek m.in. „Wege w kwadrans”. W czasie wydarzenia opowie nam o tym, jak prowadzić zdrową kuchnię, a jednocześnie, w jaki sposób w kuchni zrezygnować z używania plastiku.

Aleksandrów Łódzki gotowy na Drugie Sprzątanie

27 maja posprzątamy w Aleksandrowie Łódzkim okolice ulicy Skarbowej. Podczas podsumowywania naszych efektów ze sprzątania, będziemy chcieli zmotywować ludzi do redukowania niepotrzebnego plastiku z życia codziennego. W odkrywaniu pomysłów młodych ludzi na rezygnowanie z plastiku i o
tym jakie przykłady dobrego gospodarowania tym surowcem zaobserwował nasz gość na świecie, opowie 11-letni Szymon Radzimierski. Szymon ma na swoim koncie 3 książki: „Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo”, „Dziennik łowcy przygód. Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura” i „Dziennik łowcy przygód. Etiopia. U stóp góry ognia”. To również Autor bloga: https://planetkiwi.pl/about.

Stołeczne sprzątanie na zakończenie PreStartu

W Warszawie, 28 maja w ostatnim dniu naszego PreStart Tour Akcji Sprzątanie świata - Polska 2020 będziemy chcieli porozmawiać o segregacji śmieci w tym oczywiście plastiku. Jak prawidłowo segregować odpady w domu i skąd czerpać aktualną wiedzę na ten temat zapytamy u źródła eksperckiej wiedzy. Zaraz po wysprzątaniu okolic Kanału Bródnowskiego znajdujących się obok ulicy Bardowskiego, opowie nam o plastiku i jego prawidłowej segregacji wybitny ekspert w zakresie gospodarki odpadami od 34 lat związany z branżą - Pan Michał Dąbrowski - działacz gospodarczy i współzałożyciel Polskiej Izby Gospodarki Odpadami (PIGO). Nasz Ekspert, odniesie się również do kwestii plastiku w czasie pandemii.

We wtorek (26.05), w środę (27.05) i w czwartek (28.05) rozstawiamy naszą Kwatera Główną Sprzątania w trzech wyznaczonych lokalizacjach o godzinie 10:00, by po trzech godzinach terenowego sprzątania przystąpić do podsumowania dnia, wysłuchania naszych ekologicznych gości i ekspertów oraz do podziękowania uczestnikom sprzątań.

Ziemia to nasz wspólny Dom. Nie mamy innego

Majowym PreStartem chcemy gorąco zachęcić Polaków do udziału w tegorocznej, 27 już edycji Akcji Sprzątanie świata - Polska. Tegoroczna Akcja może będzie inna, może nie wyjdziemy we wrześniu tak gremialnie jak zazwyczaj posprzątać swój kawałek ziemi, ale możemy codziennie zrobić dla środowiska naturalnego niewiele, ale każdy z nas. Wtedy efekty będą wielkie i dla wszystkich.

Źródło: Fundacja Nasza Ziemia
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -