Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Leroy Merlin w Akcji Sprzątanie świata

Ocena: 5
868

Tegoroczna wiosna już czeka za rogiem. Za chwilę natura zbudzi się do życia, więc czas najwyższy zaplanować generalne porządki. Bohaterowie naszej Ziemi  - Pracownicy sieci Leroy Merlin Polska w tym roku zgłosili Fundacji Nasza Ziemia, że wcześniej niż w roku ubiegłym chcą ruszyć do sprzątania swoich kawałków Polski. Rozpoczęły się więc intensywne przygotowania do II edycji akcji „Zostań Bohaterem naszej Ziemi”. 80 sklepów Leroy Merlin w całej Polsce wraz z centralą firmy do 26 maja spróbują oczyścić planetę z jeszcze większej ilości śmieci niż 33 tony uzbierane w poprzedniej edycji. Efekt ich zaangażowania zostanie zaliczony do 29. Akcji Sprzątanie świata w Polsce, której finał w tym roku odbędzie się w dniach 16-18 września. 

 

 

Myśl globalnie, działaj lokalnie 

Kwatera Główna 29. Akcji Sprzątanie świata - Polska już wystosowała zaproszenia do Wolontariuszy Leroy Merlin, w których oznaczona została data powołania Liderów Lokalnych Sztabów akcji „Zostań Bohaterem naszej Ziemi” oraz  prośba o  wyznaczenia miejsc, które w tym roku zostaną posprzątane.  „Mamy już zaplanowane daty szkolenia online: „Droga do Sprzątania świata”, które zostało wzbogacone o ubiegłoroczne doświadczenia. Potem zaczną się przygotowania i formalności: zgody na sprzątanie wybranego terenu i umowy na odbiór odpadów. Na koniec pozostanie zebranie grupy, zapewnienie worków i rękawic oraz oznaczenie daty wydarzenia.” – mówi Grzegorz Mikosza, Główny Koordynator Akcji Sprzątanie świata w Polsce. „Na każdym etapie Liderzy Sztabów Lokalnych Leroy Merlin mogą liczyć na wsparcie i pomoc Fundacji Nasza Ziemia” – dodaje. 

Dzień Ziemi i Dzień Matki Ziemi

„Rozpoczynamy nasze akcje terenowe 22 kwietnia, czyli w Dzień Ziemi,  a zakończymy 26 maja, czyli z okazji Dnia Matki Ziemi. Te symboliczne daty mają nam wszystkim uświadomić jak ważna jest nasza Planeta. Nie mamy innego Domu, więc z całych sił powinniśmy o niego dbać” – mówi Agnieszka Bolek – Prezes Fundacji Leroy Merlin. W tym roku 80 lokalnych sztabów akcji terenowych w całej Polsce powalczy również o „eko granty” w 10 kategoriach. Liczyć się będzie między innymi najwięcej kilogramów zebranych odpadów czy najdziwniejszy znaleziony w naturze śmieć. Zwycięskie zespoły wybiorą lokalną placówkę, której zaoferują kwotę ekologicznego wsparcia. 
W roku ubiegłym trzy zwycięskie Sztaby Leroy Merlin: Poznań Swadzim, Jabłonna i Świdnica przeznaczyły po 1000 złotych na zakup koszy i worków do segregacji odpadów, które przekazano do szkół i stowarzyszeń lokalnych. „Akcja Zostań Bohaterem naszej Ziemi to nie tylko integracja pracowników wokół szczytnego celu jakim jest troska o środowisko, to faktyczna pomoc w posprzątaniu tego co naśmiecili beztroscy amatorzy wypoczynku w naturze. Jak pokazują liczby: 33 tony śmieci zebrane przez 2000 Wolontariuszy - Pracowników Leroy Merlin i lokalną społeczność to wyraźna ulga dla środowiska”. – komentuje Beata Butwicka, Prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia.  

A przecież wystarczy nie śmiecić w miejscach gdzie zwykle odpoczywamy, segregować nasze domowe odpady, promować ideę nieśmiecenia wśród najbliższych. Tylko tyle, ale jak się okazuje każdego roku podczas finału Akcji Sprzątanie świata – aż tyle! Śmiecimy bowiem na potęgę. 

 

Źródło: Fundacji Nasza Ziemia

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -