Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Akcja Sprzątanie świata - Polska 2019. Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy

Ocena: 0
732
Już w ten weekend, (20-22 września) w całej Polsce tysiące wolontariuszy ruszą, aby sprzątać i edukować dla nieśmiecenia i poszanowania środowiska. To będzie już 26. Akcją Sprzątanie świata - Polska, prowadzona przez Fundację Nasza Ziemia. Zainicjowała ją w 1994 roku Mira Stanisławska-Meysztowicz.


Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

I do tego szczególnie właśnie zachęcamy: podejmujcie działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. To będzie stosowana w praktyce filozofia Zero Waste.

Inicjujcie sprzątania tam, gdzie należy posprzątać, ale także wyszukujcie zanieczyszczone miejsca i zgłaszajcie ich lokalizacje do swoich urzędów gmin.

I rzecz trzecia, równie ważna jak nieśmiecenie i sprzątanie: zmiana - tak naszych indywidualnych nawyków, jak też zmiana procedur w instytucjach i firmach na przyjaźniejsze środowisku (np. rezygnacja z jednorazowych plastików). Pytajcie także kandydatów w tegorocznych wyborach parlamentarnych o ich podejście do rozwiązywania największych problemów środowiskowych - wszak to oni będą tworzyć prawo w naszym kraju i wpływać na politykę środowiskową Państwa. Niech kandydaci do parlamentu czują i wiedzą, że nas, wyborców, obywateli, bardzo interesuje to, aby Polska dobrze radziła sobie z przeciwdziałaniem zaśmieceniu, z gospodarką odpadami, zmianami klimatycznymi, ochroną zasobów wodnych, ochroną lasów i mokradeł, z produkcją czystej energii i by stawała się coraz bardziej zasobooszczędna i energooszczędna... To także bardzo ważna i potrzebna, i oby prawdziwie dobra zmiana - mówi Mira Stanisławska-Meysztowicz, inicjatorka Akcji i założycielka Fundacji Nasza Ziemia - Bardzo ważna jest też edukacja, i dlatego zachęcamy do promowania nieśmiecenia. Może na przykład promocja wielorazowych produktów lub lokalna kampania propagująca używanie toreb wielorazowych? Zapraszam do sprzątania cennych przyrodniczo i kulturowo terenów publicznych, do akcji, konkursów czy festiwali promujących segregację odpadów. Znając inwencję i konsekwencję uczestników Akcji - na pewno "będzie się działo".

W Warszawie Fundacja Nasza Ziemia zaprasza dziennikarzy do wspólnego sprzątania:
  • w piątek 20 września, godz. 10:00 pod mostem Poniatowskiego po praskiej stronie - z ambasadorami akredytowanymi w Polsce, udział potwierdziło już prawie 20 ambasad
  • w niedzielę, 22 września, na godz. 12:00 nad jeziorko Szczęśliwickie, gdzie razem z nurkami i Urzędem Dzielnicy Ochota będzie sprzątnie jeziorka i jego brzegów, warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych oraz zbiórka elektroodpadów.
W tym roku, dzięki wsparciu grantem z BNP Paribas Bank Polska, dla uczestników Akcji zostało przygotowane i rozesłane ponad 30.000 worków, plakaty - dla których specjalnie grafikę honorowo przygotował znakomity artysta Andrzej Pągowski, a także 3000 toreb wielorazowych, sfinansowanych dzięki wsparciu firmy KappAhl w ramach jej programu promocji toreb wielorazowych One Bag. Częścią tegorocznej Akcji jest również pilotażowy projekt sprzątania w Parkach Narodowych, #skutecznieposprzątane, realizowany w partnerstwie i z inicjatywy firmy Tefal. A od 23 września ruszy nabór do konkursu dla szkół z zadaniem promocji zbiórki opakowań po środkach ochrony roślin, prowadzony przez System Zbiórki PSOR. Do tej chwili udział w Akcji zgłosiło ponad 1000 gmin, instytucji, organizacji i grup. Mapa lokalnych akcji, plakat do pobrania oraz inne informacje o tegorocznej akcji znajdują się na stronie www.naszaziemia.pl Zapraszamy także na Facebook do "polubienia" profilu naszaziemia i wydarzenia "W tym roku posprzątam swój kawałek Polski". Tegoroczna Akcja prowadzona jest pod honorowym patronatem Ambasadora Australii oraz wszystkich szesnastu Marszałków Województw. W tym roku Fundacja Nasza Ziemia obchodzi także swoje 25-lecie. Z tej okazji inicjatorka Akcji i założycielka Fundacji, Mira Stanisławska-Meysztowicz, rusza w specjalną podróż - eko eskapadę, podczas której odwiedzi wiele miejsc, w których Fundacja z lokalnymi partnerami przez ćwierćwiecze prowadziła działania na rzecz poszanowania środowiska. Zachęcamy do włączenia się w tegoroczną Akcję i serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim lokalnym organizatorom, partnerom i dobroczyńcom. I czekamy na relacje z Waszych działań!!!

Źródło: www.naszaziemia.pl
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -