Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Ładowarka teleskopowa przeznaczona do zastosowań przemysłowych

Ocena: 0
2867
Firma JCB, będąca światowym liderem w produkcji ładowarek teleskopowych, rozszerzyła swoją najlepszą na rynku ofertę, wprowadzając wysokowydajny model 560-80 - maszynę wytrzymującą duże obciążenia, przeznaczoną do zastosowań przemysłowych i pracy w trudnych warunkach. Model 560-80 to ciężka maszyna o maksymalnym udźwigu wynoszącym 6 ton.

Chociaż jest to maszyna o maksymalnej wysokości podnoszenia wynoszącej 7,9 m, model 560-80 został zaprojektowany jako ładowarka teleskopowa o parametrach ładowarki kołowej. Na dwustopniowym wysięgniku umieszczono płytę montażową dla ciężkiego sprzętu, a jego szeroka końcówka umożliwia pracę w trudnych warunkach przemysłowych oraz załadunek odpadów. Wysięgnik jest wyposażony w sprzęg połączeniowy w kształcie litery Z, podobnie jak ładowarka kołowa, dzięki czemu zapewnia wysoką wydajność podczas kopania i siły odspajania osiągające 6800 kgf w przypadku użycia łyżki.

Pod kątem tego zastosowania dział JCB Attachments oferuje nową łyżkę o pojemności 5m3, specjalnie przeznaczoną do przenoszenia dużych ilości materiałów o małej gęstości. Dostępna jest także pełna oferta maszyn Wastemaster wykorzystywanych w gospodarce odpadami, wyposażonych w dodatkową kabinę oraz zabezpieczenie spodu, wentylator chłodzący z ciągiem wstecznym i dodatkowe osłony - dla klientów zajmujących się tego typu działalnością.

W modelu ładowarki 560-80 zastosowano silnik Diesla EcoMAX zgodny z normą Tier 4 Interim/Stage IIIB, który spełnia wymogi najnowszych norm w zakresie emisji bez konieczności stosowania kosztownego filtra cząstek stałych (DPF). Dzięki temu zminimalizowano koszty eksploatacji, a nisko umieszczona osłona silnika zapewnia maksymalną widoczność. Silnik EcoMAX zapewnia dużą moc wynoszącą 108 kW (145 hp), co czyni model 560-80 jedną z najmocniejszych ładowarek teleskopowych w ofercie firmy JCB.

Umożliwiając pracę na dużych wysokościach, ładowarka teleskopowa oferuje udźwig 1750 kg przy pełnym zasięgu, co jest szczególnie użyteczne podczas załadunku w poprzek samochodów ciężarowych. Maszynę można zamówić z opcjonalnym systemem Auto Smooth Ride, zapobiegającym odbiciom wysięgnika i zapewniającym lepsze podtrzymanie ładunku podczas operacji ładowania i przenoszenia.

Model 560-80 jest wyposażony w montowane przy fotelu drążki sterujące z serwomechanizmem, zapewniające maksymalną wygodę i ułatwienie pracy. Maszyna jest wyposażona w regeneracyjne układy hydrauliczne odzyskujące energię podczas opuszczania lub chowania wysięgnika; dostępna jest także funkcja szybkiego wstrząsania łyżką, pomagająca wyrzucać z niej przylegające materiały. Wszystkie siłowniki są wyposażone w system płynnej pracy, zapobiegający obciążaniu wysięgników hydraulicznych wstrząsami podczas ich wysuwania lub wsuwania. Dostępny jest także pomocniczy układ odpowietrzający, umożliwiający operatorowi zwalniać ciśnienie w obwodach dodatkowych, dzięki czemu łatwiejsze jest przełączanie między łyżkami i innymi elementami specjalistycznego osprzętu.

Źródło i zdjęcie: JCB
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -