Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

VIII Forum Liderów Ochrony Środowiska - kolejna edycja FLOŚ za nami

Ocena: 0
2262
8. edycja FLOŚ odbyła się 11 marca br. w siedzibie Team Prevent Poland w Pszczynie. Głównym tematem Forum była ocena ryzyka środowiskowego wg ISO 14001 i doświadczenia firm w tym zakresie.

Forum rozpoczęło się od wystąpienia Małgorzaty Andrzejewskiej-Goj i Tomasza Soszka. Przedstawiciele firmy Boryszew S.A. poruszyli temat systemu zarządzania ryzykiem operacyjnym, które w firmie Boryszew S.A. dzieli się na zarządzanie środowiskiem wg ISO 14001 oraz zarządzanie bezpieczeństwem wg własnych wewnętrznych procedur. Przedstawiciele Boryszew S.A. omówili także cele i zadania środowiskowe, wśród których wymienili m.in. ocenę aspektów środowiskowych, wymagań prawnych, wyniki audytów i wyniki monitorowania oraz pomiarów.


Żywą dyskusję wywołały zagadnienia związane z problemami przy wdrażaniu systemu oraz kwestie związane z audytami i przeglądami stanowisk pracy bhp i oś. Przedstawiciele Boryszew zwrócili uwagę na trudności, z jakimi zmagała się firma np. podczas wprowadzania segregacji odpadów. Omawiając temat audytów zaprezentowali także przykładowe dokumenty i formularze wykorzystywane przez firmę. Prelegenci zwrócili również uwagę, że to czynnik ludzki jest najsłabszym ogniwem systemu ISO 14001.

Uczestników Forum szczególnie interesowały praktyczne rozwiązania, które wprowadziła firma Boryszew, np. jak prowadzone są audyty, jak długo trwa audyt, ile zajęło stworzenie formularza audytu oraz jaki był efekt jego wprowadzenia.


Drugą część VIII FLOŚ poprowadziła Małgorzata Kozak, Manager Działu Ochrony Środowiska Team Prevent Poland, która w swoim wystąpieniu skupiła się na ocenie ryzyka zagrożeń zanieczyszczenia gruntu. Wraz z uczestnikami FLOŚ dyskutowała na temat oceny zanieczyszczeń powierzchni ziemi, remedjacji, substancji powodujących ryzyko, a także nowych zasad dotyczących zanieczyszczeń powierzchni gruntów.

Wszystkim prelegentom oraz uczestnikom VIII FLOŚ, organizator Forum firma Team Prevent Poland Sp. z o.o., dziękuje za udział oraz dyskusję. Mamy nadzieję, że ta edycja Forum była kolejną okazją do wymiany doświadczeń oraz poruszenia problemów, z którymi na co dzień borykają się specjalisty ds. ochrony środowiska.

Źródło i zdjęcia: Team Prevent Poland Sp. z o.o.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -