Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Odbyła się kolejna edycja Forum Liderów Ochrony Środowiska

Ocena: 0
4252
VII Forum Liderów Ochrony Środowiska odbyło się 15 października br. na terenie zakładu General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Gliwicach. W spotkaniu uczestniczyło blisko 100 osób, reprezentujących 49 firm z różnych branż przemysłu. Tym razem tematem VII Forum była efektywna gospodarka odpadami produkcyjnymi w przedsiębiorstwie - technologie recyklingu i odzysku odpadów poprodukcyjnych. Spotkanie składało się z dwóch bloków merytorycznych oraz wizyty studyjnej na terenie fabryki Opla w Gliwicach.

Uczestników VII FLOŚ powitali przedstawiciele Team Prevent Poland oraz GMMP Poland. Pan Donat Thomanek, Członek Zarządu Team Prevent Poland mówiąc o idei FLOŚ zwrócił uwagę na to, że wraz z każdą edycją Forum staje się coraz większym przedsięwzięciem. Dzięki temu, że uczestniczą w nim przedstawiciele wielu branż jest ogromną platformą wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie ochrony środowiska.    

Po oficjalnym otwarciu przyszła kolej na dwa bloki tematyczne, które łącznie zawierały 8 prezentacji tematycznych w zakresie gospodarowania odpadami. Pierwszą prezentację przedstawiła Pani Małgorzata Golec z GMMP Poland, która omówiła kwestię zarządzania środowiskowego w GMMP. Kolejna prezentacja, którą przygotowała Pani Agnieszka Rączkowska z GMMP Poland skupiła się wokół wymagań korporacyjnych GMMP w zakresie gospodarowania odpadami. Pani Rączkowska zwróciła szczególną uwagę na jakże istotne uświadamianie i szkolenie pracowników, w zakresie segregowania odpadów, a kierownictwo wyższe zaś w zakresie zmian w prawie oraz w wytycznych korporacyjnych. Kolejne prezentacje przygotowały firmy SITA STAROL oraz ALBA Polska. Pierwszą z nich reprezentował Pan Marek Szweda, który omówił wpływ metody gospodarowania odpadami na ścieżkę CO2. Przedstawiciel ALBA Polska Pan Waldemar Ścierski omówił z kolei systemy i sposoby efektywnej gospodarki odpadami. Opierając się na licznych przykładach dobrych praktyk pokazał uczestnikom Forum jak efektywnie można gospodarować odpadami.

Drugi blok otworzyło wystąpienie Pana Zbigniewa Malinowskiego z GMMP Poland, który omówił problem ograniczenia ilości odpadów silerów w procesie produkcyjnym. Następnie o technologiach termicznego przekształcania odpadów powiedział Pan Zbigniew Czaja z Biura Projektowo-Konsultingowego Igneus, który skupił się na instalacjach spalania odpadów oraz warunkach technologicznych i technicznych prowadzenia procesu termicznego przekształcania odpadów. Kolejna prezentacja została przygotowana przez przedstawiciela Remondis Pana Marcina Jurasza. W swoim wystąpieniu poruszył on temat metod odzyskiwania odpadów poprodukcyjnych w szczególności opakowaniowych. Część merytoryczną VII FLOŚ zamknęła prezentacja radnej sejmiku województwa śląskiego Pani Agnieszki Kostempskiej, która opowiedziała o działaniach samorządu województwa śląskiego w zakresie gospodarki odpadami.

Po prezentacjach merytorycznych uczestnicy Forum udali się na zwiedzanie zakładu GMMP Poland. W ramach wycieczki zostały zaprezentowane dwa wydziały produkcyjne oraz flota samochodów marki Opel. Podczas wizyty studyjnej uczestnicy VII FLOŚ mieli okazję zobaczyć jak od podstaw powstaje samochód Opla, a także jak zorganizowana jest produkcja.

Dziękujemy wszystkim prelegentom i uczestnikom za aktywny udział w VII FLOŚ. Jednocześnie gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach Forum.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach Forum Liderów Ochrony Środowiska zapraszamy do kontaktu telefonicznego +48 32 32 63 008 lub e-mail: flos@teamprevent.com.

Źródło i zdjęcia: Team Prevent Poland
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -


Najczęściej czytane