Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Segregowanie śmieci w czasie przedświątecznych przygotowań

Ocena: 0
2764
Ruszyła świąteczna odsłona kampanii społecznej Ministerstwa Środowiska "Segregujesz… i śmiecisz mniej", w której Wojciech Modest Amaro oraz Maciej Nowak zachęcają do segregowania śmieci. Spoty na podstawie scenariuszy, których współautorem jest Cezary Harasimowicz, można zobaczyć w największych ogólnopolskich stacjach telewizyjnych.

Przygotowania do świąt to czas, w którym Polacy kupują zdecydowanie więcej produktów, a co za tym idzie, produkują więcej śmieci. Dlatego także w tym okresie warto przypominać o segregowaniu. W ciągu roku każdy z nas produkuje blisko 320 kg śmieci. Większość z nich to cenne surowce, które można ponownie wykorzystać - pod warunkiem, że zostaną przez nas odpowiednio posegregowane. Tym razem obok głównych bohaterów kampanii w spotach pojawia się rodzina Amaro.

O kampanii

Kampania pod hasłem "Segregujesz… i śmiecisz mniej!" jest realizowana w telewizji i internecie, a także wspierana lokowaniem produktu i działaniami w przestrzeni publicznej. Do segregowania śmieci zachęca również Iza Rutkowska, zaangażowana społecznie artystka, która zaprosiła mieszkańców osiedli do stworzenia instalacji z posegregowanych odpadów. Dodatkowe materiały informacyjne, a także filmy, artykuły i infografiki są dostępne na stronie kampanii www.nasześmieci.pl.

Kampania jest skierowana także do gmin i przedsiębiorców. Gminy mogą skorzystać m.in. z dobrych praktyk w angażowaniu mieszkańców do podjęcia segregacji, infografik, a także formatów oznakowań na pojemniki i worki na śmieci, które gmina może dopasować do systemu segregacji obowiązującego na jej terenie.


Materiały dla przedsiębiorców, którzy wprowadzają na rynek produkty w opakowaniach, zachęcają do społecznej odpowiedzialności biznesu, również w zakresie recyklingu opakowań i ułatwień dotyczących segregowania odpadów w miejscu pracy.

Kampania, sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jest kontynuacją działań prowadzonych przez Ministerstwo Środowiska w poprzednich latach, m.in. w kampaniach: "Nie zaśmiecaj swojego sumienia" (2010-2011), "Nasze śmieci" (2012), "naszesmieci.pl" (2013) oraz "Ekodzieciaki.pl" (2013).


Źródło i zdjęcie: Ministerstwo Środowiska
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -