Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Podatek od plastkiu? To nie jest dobry moment na nowe podatki

Ocena: 0
645
W mediach pojawiały się ostatnio informacje na temat nowego podatku od plastikowych opakowań. Pomysł podatku od plastiku nie jest nową inicjatywą. Jest to unijna danina, której konstrukcyjnych szczegółów jeszcze nie znamy. Podatek ma wpływać mobilizująco na państwa, aby ich wewnętrzne ustawodawstwo promowało, jak największy poziom recyklingu plastiku. Założenie jest proste - im wyższy recykling, tym niższe będzie obciążenie z tego tytułu.

dr Jacek Matarewicz
ekspert BCC ds. podatku VAT, akcyzy oraz prawa karnoskarbowego
Kancelaria Ożóg Tomczykowski


Należy podkreślić, że Polska była wśród państw, które nie zgadzały się na opłatę od odpadów plastikowych. Ostatnio jednak pojawiły się głosy, aby przy okazji aktualizacji Tarczy Antykryzysowej wprowadzić podatek od wyrobów plastikowych produkcji krajowej lub zagranicznej, które nie zawierają co najmniej 30 proc. plastiku z recyklingu. W naszej ocenie taka propozycja nie uwzględnia sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się biznes. Nie ulega wątpliwości, że dla podnoszącej się, z powodu koronawirusowych obostrzeń gospodarki, jakiekolwiek nowe obciążenia podatkowe mogą mieć trudne do przewidzenia skutki.

Źródło i zdjęcie: BCC
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -