Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Pomiary i monitorowanie parametrów kompostowni i biofiltrów

Ocena: 5
1706

HIK-Consulting – w swojej ofercie posiada m.in. systemy monitorowania oraz czujniki bioifiltrów. Pomiar temperatury, wilgotności względnej, prędkości powietrza oraz pH w kanałach powietrznych i wlewach. Meteorologiczne systemy monito-rowania i czujniki do dyspersji zapachów w okolicy.

 

 

  • Podłączenie do lokalnego rejestratora danych lub do systemu radiowego wysyłającego sygnały 4 ÷ 20 mA
  • Rejestrator danych do przechowywania pomiarów i wyjść ON-OFF do włączania / wyłączania urządzeń zewnętrznych
  • Połączenie RS232, RS485, Ethernet i radiowe między rejestratorem danych a komputerem
  • Oprogramowanie komputerowe do podglądu pomiarów i przechowywania danych w trybie online
  • Zarządzanie pomiarami temperatury, tlenu oraz zawartości wody w hałdach kompostowych i biometeorologicznymi

 

 

Czujniki do pomiarów wewnątrz kompostu mogą być również używane do mierzenia tych samych parametrów (części z tlenu) w biofiltrze i sprawdzania stanu materiału biofiltra. Ponadto LSI LASTEM (Włochy) produkuje inne typy czujników do pomiaru temperatury, wilgotności względnej i prędkości powietrza w kanale wlotowym biofiltra. Oprócz zapewnienia przechowywania i podglądu pomiarów w czasie rzeczywistym, rejestrator może zarządzać włączaniem i wyłączaniem urządzeń zewnętrznych, takich jak automatyczne tryskacze z programowaną aktywacją. Możliwe jest kontrolowanie nawadniania biofiltra poprzez ustawienie progu wilgotności min / max (zawartość wody), czasu rozpoczęcia / zakończenia lub czasu nawadniania. Więcej informacji – LINK.

 

Źródło: HIK-Consulting

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -