Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Maszyny New Holland w kompostowni

Ocena: 0
4402
Do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych na Mazurach trafiły trzy nowe ładowarki New Holland. Mają pomóc w osiągnięciu wysokiej wydajności nowopowstającej kompostowni. Dostarczyła je firma HKL Baumaschinen Polska. Są to kolejne maszyny na rynku polskim wyposażone w silniki spełniające wymagania normy Tier 4i.

Ładowarki kołowe New Holland W170C Tool Carrier i New Holland W130C
Fot. HKL


Dwie ładowarki kołowe oraz jedna miniładowarka skid steer marki New Holland rozpoczną pracę już na wiosnę br. Maszyny te będą pomagały ładować materię organiczną do przetworzenia w specjalnych modułach intensywnego kompostowania. Ładowarki W130C (13 t) i W170C Tool Carrier (14,5 t) będą pracowały razem z miniładowarką kołową L223.

Wszystkie trzy maszyny zostały specjalnie skonfigurowane do pracy w warunkach zakładu unieszkodliwiania odpadów. Wyposażono je m.in. w wysokiej jakości ogumienie przemysłowe (klasy L5 w ładowarkach oraz opony pełne w miniładowarce), dedykowane osłony układu napędowego i układu hydraulicznego oraz specjalny osprzęt (łyżka przesiewająco-krusząca, łyżki o różnej pojemności, widły do palet, chwytak do balotów) gwarantujący wysoką wydajność i wszechstronność.

Ładowarki W130C i W170C są kolejnymi maszynami budowlanymi z silnikami Tier 4i w technologii AdBlue, które HKL wprowadził na polski rynek. Pierwszą tego typu maszyną w Polsce była ładowarka kołowa New Holland W230C dostarczona przez HKL w czerwcu 2012 r. do jednej z kujawskich żwirowni. Maszyny te charakteryzują się wysoką wydajnością ładowania przy niskim zużyciu paliwa i niskiej emisji spalin. Np. W230C podczas załadunku spala w trybie pracy „Auto” jedynie 8 l/mtg, co oznacza duże oszczędności już w skali miesiąca.


Miniładowarka New Holland L223 na pełnych oponach
Fot. HKL


Zatem taka inwestycja w aktualizację floty o wysokowydajny sprzęt najwyższej klasy przyczynia się do bardziej skutecznego prowadzenia działalności dzięki obniżeniu kosztów i zwiększeniu efektywności.

HKL Baumaschinen Polska jako autoryzowany dealer marki New Holland w Polsce zapewnia pełne wsparcie techniczne oraz w razie potrzeby również szybki dostęp do części zamiennych.

Nowoczesna Gospodarka Odpadami 1(1) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -