Strona główna | Techniki i technologiePojazdy do selektywnej zbiórki surowców

Pojazdy do selektywnej zbiórki surowców

Urządzenia transportowe dla branży komunalnej to nie tylko pojazdy typu „śmieciarka” służące do wywozu odpadów suchych i mokrych, ale również pojazdy dedykowane pod tzw. selektywną zbiórkę surowców. Od wielu lat na rynku komunalnym użytkowane są zestawy składające się z żurawia i urządzenia hakowego.

Pojazd dedykowany pod selektywną zbiórkę surowców z „osprzętem” Hiab
Fot. Cargotec


Obydwa urządzenia produkowane są przez firmę Hiab. Są to żurawie przemysłowe Hiab i urządzenia hakowe Hiab Multilift.

Żurawie Hiab sterowane są za pomocą pilota bezprzewodowego. Dodatkowe „wyposażenie” stanowią funkcje hydrauliczne obsługujące otwieracze do pojemników do zbiórki selektywnej oraz system tłumienia efektu „bujania ładunkiem”. Duże prędkości robocze żurawi sprawiają, że doskonale wpisują się w obraz pojazdu dedykowanego branży komunalnej.

Elektroniczne systemy sterowania urządzeniem hakowym Hiab Multilift zapewniają pełną kontrolę i transparentność wykonywanych czynności, a przede wszystkim dużą efektywność przy zachowaniu wysokich wskaźników bezpieczeństwa. Funkcja przyspieszonego wywrotu kontenera oraz wysoka prędkość robocza skracają czas wykonania operacji, minimalizując uciążliwość zbiórki odpadów.
Dodatkowym wyposażeniem żurawia, urządzenia hakowego i bramowego są systemy wagowe.

Nowoczesna Gospodarka Odpadami 4(1) 2014
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Graco Interhandler Kubota Mo-Bruk
TEMAT MIESIĄCA
Odpady medyczne i weterynaryjne

Odpady medyczne i weterynaryjne to szczególna grupa odpadów powstających w otoczeniu człowieka. Od najdawniejszych czasów kojarzona jest z zagrożeniem epidemiologicznym i w tym kontekście wszyscy zgodnie traktują je bardzo rygorystycznie. Tak naprawdę odpady medyczne o właściwościach niebezpiecznych zakaźnych stanowią znikomą część odpadów powstających w miejscach świadczenia usług medycznych i weterynaryjnych. Wiele z nich, o ile nie zostaną zmieszane z odpadami zainfekowanymi, może być klasyfikowana nawet jako odpady inne niż niebezpieczne. Czytaj więcej