Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Belownice do odpadów

Ocena: 0
6552
Gospodarka odpadami w Polsce przechodzi obecnie gruntowną transformację i rozkwit. Optymalizacja procesu zarządzania strumieniem odpadów staje się nieodłącznym elementem strategii coraz szerszej grupy polskich przedsiębiorstw. Jednocześnie coraz więcej osób dostrzega, że poprzez inwestycję w nowoczesne i sprawdzone rozwiązania można bardzo efektywnie zredukować koszty związane z wywozem odpadów, a nawet wygenerować znaczne zyski.

Belownica MacFAB 75

Najprostsze do wdrożenia techniki redukcji kosztów związanych z utylizacją śmieci to selektywna zbiórka oraz redukcja objętości za pomocą kompaktorów i belownic. Trudno przecenić korzyści płynące z zagęszczania odpadów. Do najważniejszych należą: dramatyczna redukcja kosztów wywozu odpadów, zmniejszenie objętości nawet o 90%, uwolnienie cennego miejsca powierzchni roboczych oraz poprawa porządku i higieny w miejscu pracy.

Specjalista w produkcji belownic
Firma MacFab jest światowym liderem w produkcji belownic do odpadów. Ponad 30-letnie doświadczenie pozwoliło na opracowanie kompletnej linii maszyn służących do zagęszczania większości surowców podlegających powtórnemu przetworzeniu.

Oferowane belownice zaprojektowane zostały zgodnie z obowiązującą od wielu lat filozofią firmy, według której maszyny powinny być przede wszystkim spartańsko proste w budowie, obsłudze i konserwacji, a jednocześnie funkcjonalne, trwałe i tanie w użytkowaniu. Połączenie powyższych cech wraz z nowoczesnym systemem projektowania i wysoką jakością wykonania spowodowało, że MacFAB jest jedną z najchętniej wybieranych marek, swoim zasięgiem obejmującą wszystkie kontynenty.

Belownica kompaktowa
Do najbardziej popularnych modeli producenta należy MacFAB 75. Jest to belownica pionowa klasy kompaktowej, charakteryzująca się niewielkimi wymiarami oraz zasilaniem prądem jednofazowym 230V. Maszyna posiada zasilacz hydrauliczny o mocy 1,5 kW i nacisku 3,5 t. Urządzenie znajdzie zastosowanie w firmach generujących niewielką ilość odpadu i dysponujących ograniczoną przestrzenią, takich jak niewielkie magazyny, zakłady produkcyjne, przedsiębiorstwa handlowo usługowe, warsztaty czy lokale gastronomiczne.

MacFAB 75 świetnie radzi sobie z makulaturą i folią opakowaniową. Wytwarzane przez nią bele o masie do 75 kg są łatwe w transporcie i składowaniu, a dzięki wchodzącemu w skład wyposażenia wózkowi do wyrzutu i przewożenia gotowych beli, eliminują konieczność posiadania wózka widłowego. Belownica posiada prosty i przejrzysty system sterowania, który znacząco wpływający na komfort i wydajność pracy z maszyną. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne powodują, że maszyna spełnia najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa nakładane zarówno przez dyrektywę maszynową WE jak i przepisy BHP.


Belownica z otwartymi drzwiami na zawiasach bocznych i belownica z zamkniętymi drzwiami odsuwanymi do góry


Bele do 450 kg
Dla większych firm przydatne będzie urządzenie z drugiego bieguna oferty – belownica MacFAB 450. Maszyna wyposażona jest w zasilacz hydrauliczny napędzany zasilanym prądem 3-fazowym 400 V silnikiem elektrycznym o mocy 11 kW. Siła nacisku 50 t pozwala na wytwarzanie mocno zagęszczonych beli o masie do 450 kg w rozmiarze europalety. Dwa siłowniki hydrauliczne o dużym przekroju tłoczysk oraz sztywny system mocowania głowicy prasującej zapewniają jej stabilne prowadzenie bez konieczności stosowania dodatkowych systemów kompensacyjnych, a także eliminują ryzyko powstania wyboczeń siłowników. MacFAB 450 bardzo efektywnie prasuje standardowe typy odpadów powstające w procesie produkcyjnym, takie jak makulatura czy folia plastikowa. Dla bardziej wymagających klientów oferujemy wariant 450HD o przedłużonym skoku siłowników. Belownica ta charakteryzuje tymi samymi parametrami technicznymi, pozwala jednak na efektywne prasowanie silnie rozprężających się produktów poprzez dogniatanie ich do dna komory roboczej.

Powyższa cecha rozszerza funkcjonalność belownicy o możliwość belowania butelek PET (po wstępnej perforacji), twardego plastiku, puszek aluminiowych, a nawet opon, zderzaków samochodowych, obudów komputerowych czy telewizorów. Na życzenie klienta belownica może zostać wyposażona w pełni automatyczny panel sterowania i odsuwane do góry drzwi zasypowe. Nowością w ofercie firmy jest również możliwość zabezpieczenia korpusu maszyny powłoką galwaniczną, co daje dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne w przypadku prasowania produktów wilgotnych, stosowania w niekorzystnych warunkach atmosferycznych lub konieczności utrzymywania maszyny w czystości w miejscach o podwyższonych wymaganiach higienicznych.


Belownica i efekt jej działania: folia sprasowana do kostki

Tomasz Tatarek
Dyrektor zarządzający
Zobotronic Ltd
www.tanie-belowanie.pl

Nowoczesna Gospodarka Odpadami 3(3) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -