Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

4CX Wastemaster nowość w branży

Ocena: 0
4020
Na zbliżających się targach bauma 2013 firma JCB zaprezentuje nową koparkoładowarkę 4CX Wastemaster, będącą uzupełnieniem gamy maszyn przeznaczonych dla przemysłu odpadów i recyklingu. Przy jej opracowywaniu wykorzystano uwagi użytkowników. 4CX Wastemaster została zatem wyposażona w pakiet dodatkowych funkcji, a także zdolność obsługi specjalistycznego osprzętu.


Na zdjęciach: koparkoładowarka JCB 4CX Wastemaster z osprzętem dedykowanym dla zakładów zajmujących się recyklingiem: kompaktorem, chwytakiem przeładunkowym i hakowcem do przestawiania kontenerów
Fot. JCB


Koparkładowarki są jednymi z najbardziej popularnych maszyn JCB dostarczanych dla branży odpadów, recyklingu i rozbiórki. Duży wolumenem sprzedaży generowany jest zwłaszcza w Azji i Ameryce Południowej.

Nowy JCB 4CX Wastemaster oferuje dużą wszechstronność w cenie, która jest niższa niż stosowane zazwyczaj maszyny do tak ciężkich prac. Koparkoładowarka posiada możliwość wykonywania różnych zadań, co eliminuje konieczność stosowania innych maszyn (jak np. wózki paletowe), a to z koli przekłada się na zwiększenie efektywności i dodatkowe oszczędności.

4CX Wastemaster został wyposażony w wydłużone stabilizatory tylne oraz przednią ramę zawierającą hydrauliczne „nogi”. Takie rozwiązanie umożliwia podniesienie maszyny na sporą wysokość od poziomu gruntu, dając bardzo dobrą widoczność do wnętrza kontenera, co jest ważne przy zagęszczaniu materiału lub podczas pracy chwytakiem przeładunkowym.

Producent udostępnił dla 4CX Wastemaster szeroka gamę specjalnie zaprojektowanych osprzętów. Na ramię ładowarkowe można zamontować łyżkę z chwytakiem, standardową łyżkę typu 6w1 lub zamiatarkę w celu utrzymania czystości miejsca pracy. Ponadto unikalny hakowiec zapewnia szybkie przemieszczanie kontenerów i jak pokazała praktyka osiąga wyższą wydajność niż tradycyjne urządzenia.

Wzrost bezpieczeństwa operatora i osób postronnych został osiągnięty dzięki doskonałej widoczności z kabiny, wypukłym lusterkom, obrotowym reflektorom i sygnałowi cofania. 4CX Wastemaster napędzany jest silnikiem JCB Ecomax o mocy 81 kW (109 KM). Do innowacji należą także zaawansowane sterowanie i 4-biegowa skrzynia z systemem Torquelock. Ponadto w maszynie wykorzystano niezawodne ramiona ładowarkowe oraz osie, zaczerpnięte z niedawno wprowadzonego modelu 5CX. Ramiona są dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniem. Standardowym wyposażeniem są: klimatyzacja, immobilizer, system Livelink oraz najnowszy system Powerslide, odpowiadający za ruch ramienia koparkowego wzdłuż tylnej ramy na szerokości całej maszyny.

W rezultacie zastosowanych zmian, nowa koparkoładowarka JCB charakteryzuje się wysoką wydajnością i niskim zużyciem paliwa. Oznacza to, że przejazd pomiędzy kolejnymi miejscami pracy jest szybki i generuje spore oszczędności w porównaniu do innych maszyn i urządzeń dla podobnych zastosowań. 

Nowoczesna Gospodarka Odpadami 1(1) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -