Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Wiceminister Ostapiuk: potrzebne inwestycje w gospodarce odpadami

Ocena: 0
2576
"Potrzebujemy w Polsce więcej nowoczesnych instalacji gospodarowania odpadami" - powiedział wiceminister Janusz Ostapiuk podczas wizyty na budowie zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Bydgoszczy.

24 marca 2014 r. minister Ostapiuk spotkał się z inwestorami na placu budowy spalarni śmieci w Bydgoszczy. W spotkaniu udział wzięli również: prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski; zastępca prezydenta, Grażyna Ciemniak oraz wicewojewoda kujawsko-pomorski, Zbigniew Ostrowski. W trakcie wizyty minister potwierdził, że prace na budowie zakładu odbywają się zgodnie z harmonogramem. Zapowiedział także, że w Polsce powstanie więcej podobnych obiektów.

"Inwestycja w Bydgoszczy, podobnie jak 5 pozostałych tego typu realizowanych w kraju, pokazuje, że Polska goni Europę w zakresie nowoczesnej gospodarki odpadami. Instalacja rozwiązuje problem składowania, będąc jednocześnie źródłem energii".

"Projekt bydgoski to inwestycja o znaczeniu ponadregionalnym, wpisująca się w krajową strategię gospodarki odpadami. Polska, jako członek Unii Europejskiej, przyjęła zobowiązania w zakresie redukcji ilości składowanych odpadów. Tego celu nie udałoby się osiągnąć bez zaangażowania samorządów, odważnych i odpowiedzialnych decyzji lokalnych władz".

Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Bydgoszczy to największa tego typu inwestycja w regionie. Do powstającej spalarni trafiać będzie 180 tys. odpadów z Bydgoszczy, Torunia oraz okolicznych gmin.

Źródło: www.mos.gov.pl
Zdjęcie: Urząd Miasta Bydgoszczy
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -