Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Strażnicy ekologii uczą poprzez grę planszową

Ocena: 4.72222
2908

Ekologia to nie problem, to rozwiązanie! - pod tym hasłem kryje się projekt “Strażnicy Ekologii” grupy licealistów z II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, którzy postanowili wziąć udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Julka, Kuba, Piotrek, Arek, Artur i Adam ramach projektu przeprowadzą warsztaty w szkołach oraz zorganizują konkurs dla uczniów szkół podstawowych.

 

 

Co Was skłoniło do stworzenia projektu?

Z perspektywy czasu zauważyliśmy, że bardzo mało mówi się o skutkach globalnego ocieplenia, które dotyka wszystkich ludzi na Ziemi. Owszem, w mediach przewijają się zdjęcia stopniowo zalewanej przez wody Holandii czy topniejące lodowce Grenlandii, jednak naszym zdaniem należy zwrócić uwagę także na to, co dzieje się wokół nas. Chcemy pokazać naszym młodszym kolegom i koleżankom, że zmiany klimatu są zauważalne nawet w ich okolicy. Z pomocą własnoręcznie zbudowanego i zaprogramowanego urządzenia zrobiliśmy zdjęcia, mapy i animacje, które mają pokazać zmiany klimatu w naszej okolicy. Pozyskane dane chcemy przedstawimy w formie interaktywnej gry.

Na czym będzie polegała gra?

Przede wszystkim chcieliśmy zawrzeć w niej elementy znanych i lubianych gier połączone z edukacją. Nasza gra polega przede wszystkim na rozwijaniu nowoodkrytych terenów, stawianiu tam nowoczesnych i ekologicznych budynków oraz zbieraniu punktów, które ostatecznie przekładają się na wygraną. Ważnym elementem gry jest to, że ilość zdobytych punktów zależy w przeważającej części od podejmowanych przez gracza decyzji – w trakcie rozgrywki uczestnicy stawiani są przed problemami, które muszą rozwiązać wybierając prawidłową odpowiedź na zadane pytania. Dodatkowo gra wzbogacona jest kodami QR do nagranych przez nas doświadczeń, które w unikalny sposób wzbogacają rozgrywkę.

Czy planujecie jakieś inne działania w ramach projektu?

Tak! Przeprowadzimy kilka warsztatów w szkołach - dla młodszych uczniów przewidujemy sesje grania w gry wraz z kilkoma doświadczeniami, a dla starszych – warsztaty na temat ekologicznych technologii. Chcemy pokazać kilka urządzeń, które umożliwiły nam wykonanie m.in. animacji zmian okolicznych terenów oraz wykonać wraz z nimi doświadczenia. 

Podobno planujecie zorganizować także konkurs – na czym miałby on polegać?

Zadanie jest bardzo proste - należy wykonać fragment komiksu o tematyce ekologicznej lub technologicznej. Praca w formacie A4 może być wykonana w dowolnej technice, ręcznie bądź cyfrowo. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, gdyż przewidujemy super nagrody dla uczestników! Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie http://straznicyekologii.pl/konkurs/.

Czy jest możliwość wsparcia Waszych działań w jakiś sposób?

Oczywiście! Wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy do kontaktu z nami, niezależnie czy to przez media społecznościowe (Instagram: @straznicy.ekologii, Facebook: Strażnicy Ekologii), czy przez maila (straznicy.ekologii@gmail.com). Dla wszystkich partnerów projektu przewidujemy specjalne miejsce na grach planszowych, które na początku marca trafią do szkół, w których prowadziliśmy warsztaty!

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -