Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

MPO Warszawa z cyklem warsztatów edukacyjnych dla dzieci

Ocena: 5
3569

Dobrych nawyków warto uczyć już od najmłodszych lat – dotyczy to także prawidłowych zasad segregacji odpadów. Przykład wyniesiony z domów ma bezpośredni wpływ na nastawienie i świadomość kolejnych pokoleń. Dlatego naukę należy rozpocząć jak najwcześniej. Właśnie dlatego Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Warszawie („MPO Warszawa”) zorganizowało wakacyjny cykl edukacyjnych warsztatów dla prawie 600 uczniów stołecznych szkół oraz przedszkoli. Kolejne zajęcia odbędą się wraz z początkiem nowego roku szkolnego!

 

 

Cykl warsztatów edukacyjnych "Mini wysypisko" to proekologiczna inicjatywa Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie, która powstała z myślą o edukacji najmłodszych poprzez zabawę. Dzięki zainscenizowaniu mini wysypiska uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkoli mają okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu zasad prawidłowej segregacji odpadów. Tego typu zajęcia niosą za sobą również szereg innych korzyści: uczą pracy w grupie, odpowiedzialności, a przede wszystkim kształtują w dzieciach przekonanie, że troska o środowisko jest bezcenna i każdy ma bezpośredni wpływ na swoje otoczenie.

Formuła zajęć edukacyjnych opracowana została w taki sposób, by poprzez zabawę oraz interakcję przekazać najważniejsze informacje na temat segregacji odpadów, z którymi dzieci mogą mieć do czynienia w swoich domach każdego dnia. Na początku uczestnicy warsztatów biorą udział w krótkiej lekcji, polegającej na przedstawieniu zasad prawidłowego postępowania z poszczególnymi rodzajami odpadów. W trakcie tych zajęć dzieci zachęcane są do aktywnego uczestnictwa i zadawania pytań. Następnie rozpoczyna się główny punkt programu, czyli sprzątanie i segregowanie „śmieci” z przygotowanego wcześniej mini wysypiska. Butelki, gazety, kartony po sokach, puszki, baterie - wszystko to musi trafić do odpowiednich, kolorowych pojemników frakcyjnych.

Po uprzątnięciu „wysypiska” uczestnicy warsztatów biorą udział w ocenie efektów segregacji, a pracownicy MPO Warszawa pomagają dzieciom zweryfikować ich wybory. Jeśli któryś z odpadów trafił do niewłaściwego kontenera, młodzi adepci segregacji dowiadują się, gdzie powinien się znaleźć.

Ostatnią atrakcją spotkania jest możliwość dokładnego obejrzenia (a nawet posiedzenia za kierownicą) jednego z najnowszych pojazdów bezpylnych Spółki, które na co dzień odbierają odpady od mieszkańców stolicy.

Pierwsza odsłona zorganizowanych przez MPO Warszawa warsztatów edukacyjnych miała miejsce 23 czerwca w VIII Ogrodzie Jordanowskim na Targówku. Tamtego dnia, podczas pikniku ekologicznego, pracownicy Spółki spotkali się z ponad 400 trzecioklasistami z dzielnicy. Zachowany w trakcie zajęć balans między nauką a zabawą przypadł uczniom do gustu, dzięki czemu chętnie uczestniczyli w aktywnościach przygotowanych przez Spółkę. Pozytywny odbiór warsztatów był bezpośrednim powodem decyzji o kontynuacji projektu. Kolejne zajęcia zorganizowane zostały w Szkole Podstawowej nr 206 im. Władysława Reymonta na warszawskim Targówku, a także na Woli - w Przedszkolu nr 124. W tych dwóch wydarzeniach wzięło udział ok. 200 dzieci.

Cykl zajęć z cyklu „Mini wysypisko” będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym.

 

Źródło: MPO Warszawa

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -