Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

MPO Warszawa rozpoczyna odbiór odpadów zielonych

Ocena: 5
543

1 marca Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie rozpoczęło tegoroczny odbiór odpadów zielonych. Mieszkańcy mają duży wpływ na realizację tego zadania. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, które usprawnią również późniejsze zagospodarowanie zebranych traw, liści oraz gałęzi. Odbiór odpadów zielonych od mieszkańców potrwa do końca listopada.

 

 

Jak co roku między marcem a listopadem stołeczne MPO prowadzi odbiór odpadów zielonych. Co zaliczamy do tej frakcji? To odpady komunalne, które są częściami roślin pochodzących z terenów zielonych i ogrodów nieruchomości (ścięta trawa, kwiaty, liście, czy rozdrobnione lub pocięte gałęzie). Warto jednocześnie pamiętać, że frakcja ta nie obejmuje kamieni, popiołu czy ziemi. W ubiegłym roku załogi MPO Warszawa łącznie odebrały niemal 11 tys. ton odpadów zielonych.

Prosimy mieszkańców i administratorów nieruchomości o cięcie gałęzi przed ich wystawieniem. To znacznie ułatwia ich odbiór przez nasze załogi i umożliwia umieszczanie odpadów w specjalnym pojemniku oraz dokonanie ważenia. Nie chodzi oczywiście o całkowite rozdrobnienie, a jedynie o pocięcie na wiązki o długości ok. metra - mówi Dariusz Wachnicki, Dyrektor Działu Odbioru Opadów w MPO Warszawa.

Worki (najwłaściwsze będą przezroczyste lub półprzezroczyste) z odpadami zielonymi powinny być wystawiane w specjalnie wyznaczonych miejscach. To ważne ze względu na zapewnienie samochodom MPO sprawnego dojazdu, co znacząco usprawnia i przyspiesza realizację usługi.

Zdarza się, że załoga nie może odebrać odpadów zgodnie z harmonogramem, gdyż pozostawione gałęzie są zbyt długie i nie da się ich zmieścić w specjalnym pojemniku. Zbyt długie gałęzie uniemożliwiają przeprowadzenie ważenia, które jest wymaganym przepisami elementem prawidłowego odbioru odpadów – dodaje Dyrektor Dariusz Wachnicki z MPO.

Harmonogram odbioru odpadów zielonych znajduje się na stronie Systemu Miejskiego Warszawa.

 

Źródło: MPO Warszawa

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -