Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Krynicki Recykling: dwie kolejne umowy na dostawę stłuczki szklanej

Ocena: 0
2062
Krynicki Recykling - największy w Polsce podmiot przetwarzający i uzdatniający stłuczkę szklaną - podpisał dwa kontrakty na dostawę stłuczki szklanej. Strategiczna współpraca Krynicki Recykling z CP Glass obejmuje umowę o wartości 10 mln zł netto. Szacunkowa wartość kontraktu z Ardagh Glass wynosi natomiast 14,47 mln zł netto.

"Krynicki Recykling ma już wypełniony portfel zamówień na 2016 rok. Niedawno spółka zawarła największy w historii kontrakt, z O-I Europe - na siedmioletnie dostawy stłuczki o wartości 284 mln zł. Ten siedmioletni kontrakt w rozłożeniu na 7 lat i w połączeniu z dwoma nowo zawartymi kontraktami - z CP Glass oraz Ardagh Glass - pozwala pokazać perspektywę wzrostu przychodów spółki w tym roku" - mówi Adam Krynicki, prezes zarządu Krynicki Recykling SA.

CP Glass należy do grupy kapitałowej Can-Pack - jednego z największych producentów opakowań w Europie. Spółka oferuje szeroki asortyment o najwyższej jakości dla przemysłu piwowarskiego, monopolowego czy kosmetycznego. CP Glass zawdzięcza swoją silną pozycję rynkową m.in. nowoczesnej technologii wytwarzania oraz zaangażowaniu i najwyższym kwalifikacjom pracowników. Obecnie spółka umacnia pozycję rynkową przez inwestycje realizowane w Europie i Azji.

Ardagh Group jest jednym z wiodących na świecie producentów opakowań szklanych i metalowych m.in. dla sektora spożywczego czy farmaceutycznego. Spółka posiada 89 zakładów produkcyjnych w 21 krajach na całym świecie, generując roczne przychody w wysokości około 4,7 mld EUR.

"Podpisane umowy z wiodącymi na świecie producentami opakowań szklanych świadczą o wysokiej jakości surowca oferowanego przez Krynicki Recykling. Kontrakt z CP Glass, który należy do globalnego giganta Can-Pack, stawia nas w czołówce firm recyklingowych na świecie. Nasza oferta, m.in. za sprawą nowoczesnych linii przetwórczych i pozostałych inwestycji, jest atrakcyjną propozycją dla najbardziej wymagających partnerów z całego świata. Strategiczna współpraca z CP Glass i duży wolumen dostaw awansują nas do pozycji jednego z najbardziej kluczowych kontrahentów tego międzynarodowego gracza" - mówi Adam Krynicki, prezes zarządu Krynicki Recykling SA.

W grudniu 2015 roku Krynicki Recykling zawarł szereg znaczących umów z największymi koncernami produkującymi opakowania szklane:
  • w dniu 22 grudnia Krynicki Recykling przedłużył umowę z O-I Europe do 2022 roku. Na mocy długoterminowego kontraktu spółka będzie dostarczała światowemu potentatowi stłuczkę szklaną niezbędną do produkcji szkła opakowaniowego. Przewidywana wartość dostaw w okresie kolejnych 7 lat wynosi 284 mln zł.
  • Krynicki Recykling współpracuje ze wszystkimi wiodącymi, międzynarodowymi koncernami hut szkła opakowaniowego w Polsce. Dostarcza swoje produkty do Ardagh Glass, CP Glass, BA Glass Poland, a także podmiotów krajowych: Ciech Vitrosilicon, Klar Glass.
We wrześniu doradca spółki przedstawił na zlecenie Krynicki Recykling wstępny raport, w którym rekomenduje prowadzenie dalszych prac nad trzema możliwymi strategiami rozwoju: organicznym, przez akwizycje oraz pozyskaniem zewnętrznego partnera wspierającego rozwój zagraniczny spółki. W swoim raporcie mCF zarekomendował zainicjowanie rozmów z wybranymi podmiotami, które mogłyby wzmocnić kapitałowo lub operacyjnie Krynicki Recykling w dalszym rozwoju. Rozmowy te mają służyć weryfikacji zainteresowania poszczególnych podmiotów współpracą ze spółką, jak również warunków, na jakich byłyby gotowe podjąć taką współpracę.

Źródło: Krynicki Recykling
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -