Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Elemental Holding planuje akwizycję w Niemczech

Ocena: 0
2449
Elemental Holding podpisał list intencyjny w sprawie zakupu kontrolnego pakietu udziałów firmy z branży przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych w Niemczech. Finalizacja transakcji może nastąpić do końca maja 2017 roku. Wartość obrotów niemieckiej firmy jest szacowana na ok. 20 mln euro.

Paweł Jarski, prezes zarządu Elemental Holding SA

"W 2016 roku zrealizowaliśmy trzy akwizycje: w Polsce, Skandynawii i w Wielkiej Brytanii. Pozwala nam to wykorzystać efekt skali oraz wejść na rynki Europy Zachodniej. Każdy z podmiotów, które przejęliśmy, ma potencjał rozwoju w swoim regionie, a wejście do dużej Grupy - jaką stanowi Elemental Holding - zagwarantuje międzynarodową ekspansję. Rynek niemiecki jest dojrzały i wysoce konkurencyjny, dlatego przejęcie spółki z mocną pozycją daje nam kolejne perspektywy rozwoju. Niezależnie od akwizycji intensywnie prowadzimy prace konsolidacyjne w ramach Grupy" - powiedział Paweł Jarski, prezes zarządu Elemental Holding SA.

Spółka, której przejęcie planuje Elemental Holding, działa na rynku niemieckim oraz zachodnio-europejskim i jest wyposażona w zaawansowany technologicznie park maszynowy o łącznej wydajności do 200 ton miesięcznie oraz profesjonalne laboratorium zakładowe. Zlokalizowana strategicznie w południowo-zachodniej części Niemiec, posiada sieć zakupową w krajach niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Szwajcaria), we Francji oraz w krajach północno-zachodniej Afryki.

W 2016 roku Elemental Holding zrealizował 3 akwizycje:
  • zakup 51% udziałów w spółce AWT Recycling Ltd. z Wielkiej Brytanii, specjalizującej się w recyklingu katalizatorów samochodowych. Brytyjska spółka planuje osiągnięcie ok. 30-40% udziałów w rynku dzięki wzmocnieniu sieci zakupowej na terenie Anglii oraz dalszej ekspansji w Irlandii, Szkocji i Walii.
  • zakup 51% udziałów w zakładach recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych i płytek drukowanych w fińskiej spółce Kat-Metal Oy z siedzibą w Tervajoki. Skandynawska firma planuje ekspansję w Estonii, Szwecji oraz pozyskanie strategicznych partnerów w Norwegii i Danii.
  • zakup 51% udziałów polskiej spółki Platinium M.M z branży recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych.
  • Ponadto w lutym 2017 roku Elemental Holding podpisał umowę inwestycyjną na rozbudowę zakładu w Bydgoszczy - głównym celem inwestycji jest uruchomienie linii samplingowej do układów drukowanych. Wartość inwestycji wyniesie ok. 36 mln zł. Spółka planuje zakończenie inwestycji do 31 lipca 2017 roku.
Grupa Elemental działa na 35 rynkach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, poza Polską w oparciu o własne oddziały (m.in. na Litwie, w Słowacji, Turcji, Emiratach Arabskich, Finlandii, Estonii i Wielkiej Brytanii) oraz przedstawicielstwa handlowe. Spółki Elemental Holding SA pozyskują złom metali nieżelaznych, odpady elektroniczne oraz zużyte katalizatory na ok. 50 rynkach na świecie.

Plan inwestycyjny - przy zachowaniu zdolności akwizycyjnych - będzie rozłożony na trzy lata i realizowany w dwóch etapach. Pierwszy etap, zaplanowany na półtora roku, będzie kosztował ok. 10 mln euro. Zakłada on zakup 4 -5 linii do przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych oraz budowę linii samplingowej dla układów drukowanych w zakładzie w Bydgoszczy. Koszt drugiego etapu, obejmującego budowę dwóch pieców do  obróbki termicznej katalizatorów i płytek, który ma się zakończyć w 2018 roku, wyniesie ok. 20 mln euro.

Źródło i zdjęcie: Elemental Holding
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -