Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Castorama sprzedaje rośliny w doniczkach z recyklingu

Ocena: 5
2275

Castorama, wspierając gospodarkę obiegu zamkniętego i dbając o odpowiednie opakowania, stale poszerza gamę produktów wykonanych z dbałością o środowisko, tym razem w kategorii doniczek i paletek ogrodowych.

 

 

Rośliny są nieodłączną ozdobą naszych wnętrz oraz ogrodów, pomagają nam się zrelaksować, sprawiają, że dobrze się czujemy w ich otoczeniu. Dodatkowo wpływają korzystnie na jakość powietrza oczyszczając je i zwiększając jego wilgotność. To dzięki takim walorom roślin, sieć Castorama Polska sprzedaje ich kilka milionów w każdym roku.  

 

- Tak duże zapotrzebowanie ze strony klientów wymaga od nas podjęcia decyzji o poszukiwaniu rozwiązań, które pomogą ograniczyć produkcję i podaż odpadów plastikowych, w których sprzedajmy rośliny. Dlatego obecnie już 40% plastikowych doniczek, w których Castorama sprzedaje rośliny, jest uzyskiwane z recyklingu. Dodatkowo podjęliśmy decyzję, że do 2023 r. wszystkie sprzedawane wraz z roślinami doniczki będą pochodziły z recyklingu – podkreśla Robert Wons, kierownik kategorii rośliny i doniczki w Castorama Polska.

 

Aby minimalizować zużycie nieprzetwarzalnych materiałów w sklepach, sieć podjęła również decyzję, że wszystkie paletki na doniczki z sadzonkami ziół są tworzone z papieru i kartonu, pochodzących w pełni z recyklingu. Materiały biodegradowalne są przyjazne środowisku – można je ponownie przetworzyć, rozkładają się w pełni podczas kompostowania. Pozwoli to ograniczyć zużycie nawet kilku ton plastiku rocznie. 

 

Zapraszając naturę do domów i przesadzając nowe rośliny, warto pamiętać o odpowiedniej segregacji doniczek, których nie możemy już wykorzystać. Wszystkie plastikowe odpady powinny trafić do koszy przeznaczonych na metal i plastik, gdzie zostaną wykorzystane jako recyklat przy tworzeniu nowych produktów. 

 

Oferowanie zdrowszych i bardziej ekologicznych rozwiązań jest jednym z zobowiązań międzynarodowej Grupy Kingfisher, do której należy Castorama Polska, określonych w strategii zrównoważonego rozwoju z 2020 roku.

 

Źródło: Castorama

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -