Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Ładowarki Dieci niezbędne w recyklingu

Ocena: 0
6225
Ładowarki teleskopowe cieszą się dużą popularnością w sortowniach i zakładach zajmujących się recyklingiem odpadów. Dotyczy to również maszyn produkowanych przez włoską firmę Dieci.
Oficjalnym importerem i dystrybutorem tej marki w Polsce jest firma Ditta-Seria.
Jedną z najpopularniejszych ładowarek Dieci wykorzystywanych w zakładach recyklingu jest model Agri Star 37.7
Fot. Dieci


Dzięki szerokiej gamie modeli i możliwości zastosowania różnego osprzętu, ładowarki teleskopowe Dieci mogą być dostosowane do spełniania wymagań panujących na wysypiskach i sortowniach odpadów.

Model Mini Agri 25.6 ze względu na swoje małe gabaryty i zwrotność znajdzie zastosowanie w halach sortowniczych. Możliwość udźwigu 2,5 t na wysokości 4 m pozwala na zastosowanie tego modelu do zasypywania koszy sortowania odpadów. Maszyna wyposażona jest w silnik Yanmar o mocy 85 KM, spełniający najnowsze wymogi emisji spalin Tier 4.

Kolejną grupą ładowarek Dieci polecanych do recyklingu odpadów są modele z serii Agri Star. Napędzane są silnikami Iveco o mocy 101 lub 127 KM. Mają udźwig od 3,7 do 3,8 t oraz wysokości podnoszenia od 8 do 10 m. Z kolei ładowarki teleskopowe Dieci Agri Max charakteryzują się udźwigiem od 4,5 do 7 t i wysokością podnoszenia od 8 do 10 m. Dzięki tym parametrom doskonale radzi sobie zwłaszcza z obsługą osprzętu wykorzystywanego w sektorze gospodarki odpadami.

Wszystkie wyżej wymienione modele ładowarek teleskopowych Dieci wyposażone są w hydrostatyczny napęd na obie osie, wszystkie koła skrętne, trzy tryby sterowania, co zapewnia bardzo dobre właściwości jezdne oraz łatwe manewrowanie podczas jazdy. Napęd hydrostatyczny pozwala na wykonywanie precyzyjnych ruchów ramienia, co minimalizuje czas pracy. Hydrostatyczny układ przeniesienia napędu z silnikiem hydraulicznym umożliwia jazdę z maksymalną prędkością 30 km/h. Hydraulika daje maksymalny wydatek oleju na poziomie 230 bar. Pompa zębata o zmiennej wydajności pozwala na wykonanie trzech ruchów jednocześnie co gwarantuje precyzyjną i szybką pracę.

Ładowarki Dieci wyposażone są również w wentylator z funkcją zmiany obrotów na wsteczne. Rozwiązanie to umożliwia przeczyszczenie chłodnic w trakcie pracy, dzięki czemu skraca się czas codziennej obsługi i zapobiega przegrzaniu maszyny przebywającej w dużym zapyleniu. Producent nie zapomniał również o właściwym ogumieniu. Ładowarki mogą byś wyposażone w odporne na przebicie opony wypełnione uretanem jak również w opony klasy L4 lub pełne.

Konfigurując maszynę należy zwrócić uwagę na właściwy osprzęt. Do dyspozycji są: łyżka do materiałów sypkich o dużej pojemności, łyżka z chwytakiem, łyżka wysokiego wysypu, widły oraz hak zaczepiany na karetce do przenoszenia odpadów gabarytowych. W celu ułatwienia i przyspieszenia wymiany osprzętu producent proponuje szybkozłącze hydrauliczne.Na zdjęciach: ładowarki Agri Star 37.7 podczas pracy przy odpadach komunalnych i surowcach w ZOiSOK Leśno Górne

Fot. Dieci


Dużą uwagę firma Dieci przywiązuje do komfortu pracy operatora, proponując przestronną kabinę, wyposażoną w klimatyzację, system ogrzewania z układem nawiewów oraz na życzenie użytkownika w amortyzowany pneumatycznie fotel operatora.

Codzienna obsługa ładowarek teleskopowych Dieci nie sprawia problemów operatorowi. Wszystkie punkty kontrolne są w zasięgu ręki.

Więcej informacji dotyczących ładowarek teleskopowych Dieci można uzyskać bezpośrednio u dealera marki w firmie Ditta Seria, posiadającej autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, jak również zajmującej się sprzedażą części zamiennych.

Nowoczesna Gospodarka Odpadami 2(2) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -