Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Wydajne i oszczędne maszyny do kompostowania

Ocena: 0
8103
W temacie kompostowania coś do powiedzenia ma również firma BH Ruda z Katowic. W bogatej ofercie znaleźliśmy trzy urządzenia, które można zastosować w ciągu produkcyjnym tj. przesiewacze, przerzucarkę kompostu oraz przenośniki taśmowe.

Przesiewacz bębnowy Edge Trommel na podwoziu kołowym
Fot. Edge


Przesiewacze bębnowe serii Trommel produkowane są przez brytyjską firmę Edge Innovate. Zostały zaprojektowane do odsiewania piasku, żwiru, ziemi i innych drobnych materiałów ze strumienia odpadów mieszanych. Cechują się przemyślaną i sprawdzoną konstrukcją, co w połączeniu z dużym doświadczeniem producenta sprawia, że cieszą się coraz większą popularnością nie tylko w Europie, ale również w Azji i na obydwu kontynentach amerykańskich. Indywidualne podejście do każdego użytkownika docenione zostało również w Polsce, co zaowocowało kilkunastoma „skrojonymi na miarę” maszynami, dostarczonymi i świetnie sprawdzającymi się w różnych gałęziach przemysłu.

Przesiewacze bębnowe Edge Trommel, zwane czasem sitami obrotowymi, służą do segregacji odpadów wstępnie rozdrobnionych. Umożliwiają wydajne przesiewanie strumienia zmieszanych odpadów komunalnych na frakcje 0–80 oraz większej od 80 mm, a także przygotowanie materiału do kompostowania poprzez dodatkowe rozsianie frakcji podsitowej na 0–20 i 20–80 mm. Długość przenośnika frakcji nadsitowej regulowana jest teleskopowo, a przenośnik frakcji podsitowej ma możliwość ruchu zakrężnego w zakresie 180 stopni. Umożliwia to łatwe dopasowanie przesiewacza do wymagań istniejącej linii sortowniczej oraz daje znacznie lepsze możliwości pryzmowania, nawet na ograniczonej przestrzeni. Sito bębnowe może być zamocowane na podwoziu kołowym lub gąsienicowym, a także wykonane jako maszyna stacjonarna. Podwozie kołowe umożliwia transport przesiewacza bez specjalnych zezwoleń, tak jak w przypadku zwykłej naczepy.Szczegóły konstrukcyjne przerzucarki kompostu Vermeer CT1010

Fot. Vermeer


Niski koszt eksploatacji i niewielkie zużycie paliwa sprawiają, że przesiewacze bębnowe Edge Trommel są ciekawą propozycją dla dynamicznie rozwijającego się rynku segregacji odpadów. Zużycie paliwa na poziomie 12–15 l/godz. pracy przy pełnym obciążeniu czyni maszynę najbardziej oszczędnym rozwiązaniem dostępnym w tej chwili na rynku. Przemyślana konstrukcja i wykorzystanie sprawdzonych podzespołów pochodzących od renomowanych producentów, powoduje, że maszyna jest łatwa w serwisowaniu, a ryzyko nieplanowanych przestojów znacznie zredukowane.

Efektywne przewracanie pryzmowanego kompostu zapewnia amerykańska czołowa przerzucarka kompostu Vermeer serii CT. Dzięki podwoziu gąsienicowemu i szerokiemu stołowi, maszyna bez problemu radzi sobie z pryzmami o szerokości 3 m i wysokości dochodzącej do 2,7 m. Przerzucarka świetnie sprawdza się przede wszystkim przy pryzmach ciągłych, gdzie nie trzeba tworzyć „przerw”, by np. umożliwić przejazd przerzucarce bramowej. Takie rozwiązanie zapewnia również bardziej efektywne wykorzystanie miejsca przeznaczonego na kompostowanie oraz pozwala na zastosowanie prostszego systemu napowietrzania. Maszyna może również przewracać pryzmy kompostu w tunelach i zamkniętych halach.

Przerzucarka Vermeer przeznaczona jest do kompostowania pryzm materiałów organicznych, w technologii rozkładu tlenowego. Powoduje przyspieszenie dojrzewanie oraz ułatwia kontrolę nad utrzymaniem prawidłowych parametrów procesu kompostowania. Może być stosowana do kompostowania szerokiego asortymentu odpadów organicznych w branży rolniczej, leśnej i komunalnej. Pozwala na uzyskanie w bardzo krótkim czasie kompostu o wysokich walorach ekologicznych i nawozowych.


Przerzucarka Vermeer CT1010 w czasie pracy
Fot. Vermeer


Ostatnią propozycją BH Ruda w zakresie maszyn wykorzystywanych przy kompostowaniu są dedykowane systemy przenośników taśmowych niemieckiego producenta maszyn – firmy Günther Envirotech. Odpowiadają za pewny i bezpieczny transport stabilizatu. Przenośniki jedno-, dwu- lub trójrolkowe, wykonane z kwasoodpornej stali, z płynną kontrolą prędkości taśmy można łatwo łączyć ze sobą i dopasować wydajność do pozostałych elementów ciągu technologicznego. Systemy dozowania dbają o to, by niezależnie od natężenia załadunku, materiał był transportowany zawsze ze stałą wydajnością.

Nowoczesna Gospodarka Odpadami 3(3) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -