Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Srebro - surowiec przyszłości?

Ocena: 0
1760
 Srebro to jeden z najcenniejszych kruszców na świecie. Nie jest może ono najdroższe, gdy porównamy ceny innych metali szlachetnych, lecz posiada szereg istotnych zastosowań. Warto więc zastanowić się nad srebrnymi produktami, które niemal każdy ma w domu – czasem nie wiedząc o tym w ogóle.

Chcesz poznać znaczenie recyklingu srebra, możliwości sprzedaży lub prognozy na przyszłość? Jesteś więc we właściwym miejscu, gdzie znajdziesz wszystkie istotne odpowiedzi na swoje pytania.

 

Najistotniejsze właściwości srebra

Obecnie srebro najczęściej wykorzystywane jest w przemyśle, ponieważ wykazuje ono imponujące właściwości przewodzenia prądu i ciepła. Do tego jest odporne na korozję, posiada świetny współczynnik odbicia światła i charakteryzuje się wysoką antyseptycznością.

Większość z nas korzysta jednak ze srebra w formie biżuterii. Jest to stosunkowo tani surowiec (gdy porównamy go m.in. ze złotem). Nic zatem dziwnego, że cieszy się ono tak dużym uznaniem miłośników błyskotek. Dodatkowo srebro jest hipoalergiczne i antybakteryjne. Nie będzie zatem wchodzić w reakcję chemiczną z ludzką skórą, co może doprowadzić do swędzenia, zaczerwienienia lub wysypki. Do tego nie brudzi naskórka i nie pokrywa się patyną w szybkim tempie. Żeby srebrna biżuteria straciła blask, trzeba ją naprawdę mocno zaniedbać i utrzymywać ten stan przez wiele miesięcy (lub nawet lat). Wystarczy jednak skorzystać ze specjalnych preparatów do czyszczenia srebra i po chwili powierzchnia biżuterii wygląda jak nowa. 

Biorąc pod uwagę ww. właściwości, możemy spodziewać się, że wartość srebra w najbliższych latach wzrośnie. Coraz bardziej zaawansowane konstrukcje systemów elektronicznych świadczą o rosnącym zapotrzebowaniu na ten metal szlachetny. Warto więc zastanowić się nad inwestycją, gdyż złoto powoli staje się surowcem dekoracyjnym. 

Recykling srebra – czy to się opłaca?

Srebro to surowiec nieodnawialny. Oznacza to, że dysponujemy ograniczonymi złożami, które z czasem wyczerpią się od nadmiernej eksploatacji źródeł. Z kolei w domach trzymamy mnóstwo nieużywanych przedmiotów ze srebra (np. zastawy stołowe i sztućce), które można wykorzystać w recyklingu. Czy nie warto pozbyć się starych przedmiotów, które zalegają w szafach, pudłach i schowkach? Srebro znajdziesz m.in. w:

  • autach

  • sprzęcie foto/wideo,

  • lustrach i powłokach,

  • podzespołach elektronicznych

  • stopach lutowniczych

  • fotowoltaice. 

Wykorzystywane jest także w medycynie. Niemniej jednak stosowane jest do celów bakteriobójczych, więc ciężko w tym wypadku mówić o możliwości recyklingu. 

Cena srebra i trend rynkowy

Można powiedzieć, że srebro jest bardzo stabilnym metalem szlachetnym, gdyż na przestrzeni lat, nie było wyższych wzrostów i znaczących korekt rynku. W obecnym czasie jednak mocno zyskało ono na wartości – podobnie do pozostałych metali szlachetnych. Jest to zatem najlepszy czas na sprzedaż, by skorzystać z ceny podyktowanej przez sytuację na świecie. Skup srebra oferuje wiele firm, jednak dobrze rozejrzyj się w poszukiwaniu najlepszej ceny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -