Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Polskie ustawodawstwo chce ulepszać gospodarkę odpadami na terenie naszego kraju

Ocena: 0
1869
 Ostatnie działania, obejmujące między innymi współpracę organów państwa – czyli Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej, Ministerstwa Środowiska i Służby Granicznej – które zapobiegają powstawaniu kolejnych składowisk odpadów, wskazują na zaostrzanie kontroli nad gospodarką śmieciami. Widać to też w pakiecie ustaw z 2018 roku, które znacząco podniosły zabezpieczenia i ograniczenia w przepisach odpadowych. Jednak już teraz można obserwować, że duże zaostrzenie zasad wypycha z rynku firmy, które nie chcą lub nie mogą działać według nowych przepisów. 
 – Pakiet odpadowy wprowadził tak daleko idące ograniczenia i zaostrzenie przepisów, że w pewnym momencie odbiło się to czkawką dla całego sektora. Po wprowadzeniu ustaw sporo podmiotów wypadło z rynku. Stwierdziło, że gra jest niewarta świeczki – powiedział serwisowi eNewsroom Jakub Łańcucki, prezes WasteMaster. – Polska wciąż jednak dąży do tego, by zwiększać wartość naszego rynku odpadowego. Aktualnie jesteśmy czwartym rynkiem w Unii Europejskiej pod kątem wartości odpadów. Szacunki z 2013 roku – bo takie dane w tym momencie mamy – wskazują, że polski rynek odpadów wart jest ponad 15 miliardów złotych. Ponad połowę stanowią odpady produkcyjne i przemysłowe, a drugą połowę odpady komunalne. Tendencja na rynku jest na tyle wzrostowa, że w 2024 roku jego przewidywana wartość ma wynosić ponad 21 miliardów złotych – analizuje Łańcucki. 

Źródło: eNewsroom
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -


Najczęściej czytane