Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Elektroodpady w gminach. Kto może je zbierać?

Ocena: 0
5887
Ministerstwo Środowiska wyjaśnia - podmioty posiadające wymagane prawem zezwolenia mogą zbierać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w gminach.

Zgodnie z art. 35 ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) użytkownik sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych musi oddać go zbierającemu tego typu odpady, wpisanemu do rejestru. System ten został wzmocniony przez ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która ma ułatwić mieszkańcom pozbywanie się elektroodpadów.

Zgodnie z jej art. 3 ust. 2 pkt 9 lit. e - gminy mają obowiązek udostępniać na swoich stronach internetowych oraz w sposób zwyczajowo przyjęty informacje o podmiotach zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych. Informacje te powinny zawierać m.in.: nazwę firmy, jej dane adresowe oraz adresy punktów zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie danej gminy.

W kontekście nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi gmina nie może zakazać zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na jej terenie, w tym również powiązanego z transportem, podmiotowi posiadającemu wymagane prawem zezwolenie na takie gospodarowanie odpadami.

Szczegółowe wyjaśnienia - tutaj.

Źródło: www.mos.gov.pl
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -