Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Odławianie odpadów w Morzu Bałtyckim - wpółpraca Balex Metal i Fundacji Mare

Ocena: 5
831

Balex Metal rozpoczął współpracę z Fundacją MARE, w ramach której jeszcze przed wakacjami w Bałtyku zostanie zainstalowany kolejny kosz morski odławiający odpady, które już dostały się do środowiska naturalnego. To będzie już piąty kosz morski zainstalowany w polskich portach przez Fundację MARE, która od 2016 roku prowadzi działania zapobiegające i minimalizujące negatywne skutki działalności człowieka na stan ekosystemu Bałtyku.

 

 

Przy okazji Światowego Dnia Wody i Dnia Ochrony Bałtyku warto sobie przypomnieć o tym, że jest ona zasobem odnawialnym, ale ograniczonym. Gospodarowanie wodą stanowi więc nie tylko istotne dla gospodarki kraju zagadnienie, ale moim zdaniem dla każdego przedsiębiorstwa, które przyczynia się swoją działalnością do pomniejszania tych zasobów. Mając to na uwadze, w ramach realizowanego programu zrównoważonego rozwoju Planet Passionate, w tym roku między innymi skupiamy się na organizacji systemów zbierania wody deszczowej z budynków naszych budynków. Od dawna świadomie poszerzamy również portfolio produktów współpracujących z elementami suchej technologii wznoszenia budowli. Dzięki temu, poprzez narzucenie pewnego standardu montażu oszczędzamy wodę tam, gdzie można.Współpraca z MARE to kolejny krok i wyrażenie naszej troski o zasoby wodne, przy czym tutaj skupiamy się na stanie czystości wód Morza Bałtyckiego.

Marta Kołodziejczak, lider projektu Planet Passionate

Około 70% odpadów trafiających do Bałtyku to tworzywa sztuczne*. Większość śmieci znajdowanych na wybrzeżach niezależnie od lokalizacji, a więc zarówno na miejskich plażach, jak i w miejscach dzikich – to różnego pochodzenia plastik.?Z tego powodu jedną z głównych misji Fundacji MARE jest podejmowanie działań mających na celu oczyszczanie Bałtyku, a także zapobieganie dostawaniu się tworzyw sztucznych do morza poprzez edukację społeczeństwa i popularyzacje wiedzy naukowej. 

Instalacja koszy morskich w portach i marinach to jedno z działań MARE, mające na celu zarówno faktyczne oczyszczanie Bałtyku z odpadów morskich poprzez ich bezpośrednio dołowienie z wody, jak i edukację społeczeństwa odnośnie globalnego problemu odpadów morskich. Do tej pory udało nam się zainstalować pięć koszy morskich, w Gdańsku, Gdyni, Sobieszewie, Kołobrzegu, Pucku i planujemy już kolejne instalacje. Wierzymy, że takie kosze powinny znaleźć się w każdej marinie i w każdym porcie.

Patrycja Nowakowska, Fundacja MARE

W ramach rozpoczętego projektu oczyszczania Morza Bałtyckiego Fundacja MARE i Balex Metal chcą koncentrować się także na dokładniejszym monitorowaniu odpadów morskich i rejestrowaniu ich ilości na podstawie tego, co wpada do koszy.  Przeprowadzanie morfologii odpadów z koszy morskich i wiedza pozyskana dzięki tej analizie – dopowiada Marta Kołodziejczak - będzie pomocna w edukacji, bo w oparciu o konkrety łatwiej jest przecież rozmawiać o skutkach i konsekwencjach jakie niesie za sobą zanieczyszczanie Bałtyku. 

 

W ramach rozpoczętego projektu oczyszczania Morza Bałtyckiego Fundacja MARE i Balex Metal chcą koncentrować się także na dokładniejszym monitorowaniu odpadów morskich i rejestrowaniu ich ilości na podstawie tego, co wpada do koszy.  

 

Źródło: Balex Metal

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -