Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Formularza do zgłaszania przestępstw środowiskowych - porzucania odpadów

Ocena: 5
3132

Wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba podczas konferencji prasowej, która odbyła się 6 lipca 2021 r., poinformował o pierwszych zgłoszeniach podejrzeń przestępstw o charakterze środowiskowym.

 

 

Na konferencji wiceminister przytoczył dwa przykłady, zgłoszonych w ciągu pierwszych dni funkcjonowanie formularza, przestępstw.

Zaledwie kilkanaście dni temu na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska uruchomiliśmy formularz, poprzez który można anonimowo poinformować o podejrzeniu popełnienia przestępstwa środowiskowego. W ciągu zaledwie dwóch tygodni przyjęliśmy 134 takie zgłoszenia. Jeden z przykładów to woj. śląskie – dzięki zgłoszeniu udało się na gorącym uczynku przyłapać podejrzanego, który chciał nielegalnie zdeponować 47 200-litrowych beczek niebezpiecznych odpadów. Kolejna sprawa - zaledwie dzień po opublikowaniu w mediach informacji o pojawieniu się formularza, zgłoszono nam informację o nielegalnym zmagazynowaniu 26 pojemników typu mauser. Pokazuje to ogromną skalę tego zjawiska

– powiedział wiceminister Ozdoba.

Jak wyjaśnił wiceminister klimatu i środowiska, po anonimowym zgłoszeniu przez formularz na stronie www.gios.gov.pl Departament ds. Zwalczania Przestępczości koordynuje taką sprawę z policją, samorządami i wojewódzkimi inspektorami ochrony środowiska.

W ciągu zaledwie dwóch tygodni widzimy konkretne efekty tych działań, wciąż spływają do nas kolejne zgłoszenia. Dlatego chciałbym szczególnie podziękować mediom, dzięki którym możliwe było nagłośnienie pojawienia się nowego narzędzia w walce z przestępstwami środowiskowymi. Porzucanie odpadów, szczególnie tych niebezpiecznych, stanowi duży problem dla środowiska i samorządów. Chcemy karać tych, którzy przez nieuczciwe działania, doprowadzają do degradacji środowiska i w dalszym ciągu liczymy tu na Państwa pomoc w popularyzowaniu tej kwestii 

– dodał wiceminister.

 

Źródło: gov.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -