Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

AWBUD: umowa o wartości ok. 17 mln zł na budowę zakładu przerobu odpadów

Ocena: 0
1843
AWBUD, notowana na GPW w Warszawie wyspecjalizowana grupa budowlana, podpisała umowę z ZGH Bolesław - spółką z Grupy Stalprodukt - na wykonanie prac budowlanych i mechanicznych dla Zakładu Przerobu Odpadów Poflotacyjnych w ramach generalnego wykonawstwa. Wartość umowy to niemal 17 mln zł. Przewidywany termin ukończenia prac przez AWBUD to 31 sierpnia 2016 r.
Podpisany kontrakt zostanie zrealizowany w ramach jednego z podstawowych obszarów działalności AWBUD -  ekologii i energetyki, który odpowiada za ok. 20% przychodów Grupy w ramach generalnego wykonawstwa. Spółka posiada bogate doświadczenie w obszarze prac budowlanych dla sektora ekologicznego, m.in. w zakresie budowy zakładów przetwarzania odpadów, oczyszczalni ścieków, podoczyszczalni technologicznych czy kompostowni.

"Obszar ekologii i energetyki to jeden z naszych czterech głównych specjalizacji w ramach generalnego wykonawstwa. Posiadamy duże doświadczenie w tego typu projektach. Wiemy, że kluczem do osiągania sukcesu w tej branży jest doświadczenie i specjalistyczna wiedza, dlatego jasno definiujemy obszary działalności i dążymy w nich do perfekcji. To dzięki temu dziś należymy do czołówki na polskim rynku budownictwa energetycznego i ekologicznego" - powiedział Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A.

Przewidywany termin ukończenia prac budowlanych to 31 sierpnia 2016 r. Uruchomienie maszyn i urządzeń ma nastąpić do 30 września 2016 r., a rozruch zakładu do 31 grudnia 2016 r. W zakres robót, które będą realizowane przez AWBUD dla Zakładu Przerobu Odpadów Poflotacyjnych wchodzą m.in.: roboty budowlane, wykonanie konstrukcji stalowych, dróg dojazdowych oraz prace instalacyjne, w tym dostawa i montaż specjalistycznych urządzeń, w tym m.in. młyna kulowego o masie ok. 275 ton czy prasy filtracyjnej.

Budownictwo ekologiczne ma przed sobą bardzo dobre perspektywy rozwoju w związku z tym, że właśnie rozpoczyna się przyznawanie nowych dotacji na ten cel przez Unię Europejską w ramach perspektywy 2014 - 2020.

"Sektor ekologiczny jest aktualnie w fazie wzrostu, który w najbliższych latach będzie także wspierany dotacjami z nowej perspektywy finansowej UE. Coraz więcej przedsiębiorstw wykorzystuje rozwiązania pozwalające nie tylko na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko, ale także umożliwiające obniżenie kosztów działalności oraz czerpanie dodatkowych korzyści np. przez recykling" - dodaje Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A.

Grupa AWBUD aktywnie wykorzystuje potencjał związany z dotacjami z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Spółka bardzo mocno stawia także na obszar rewitalizacji obiektów komercyjnych, którego dynamika wzrostu jest coraz bardziej wyraźna na polskim rynku.

Źródło: AWBUD
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -