Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

19 nowych pojazdów bezpylnych w zasobach MPO

Ocena: 5
2644

Na ulice Warszawy wyjedzie 19 nowych pojazdów niskoemisyjnych, które  zasiliły flotę samochodową Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie (MPO). Dzięki zakupom Spółka będzie dysponować ponad 140 specjalistycznymi pojazdami bezpylnymi, które obsługiwać będą ok. 26 tys. punktów odbioru odpadów.

 

 

W skład nowo zakupionych aut wchodzi 8 pojazdów bezpylnych Renault z zabudową Farid T1-S9 o ładowności 3500 kg, 4 większe pojazdy bezpylne Renault D 18 WIDE z zabudową Farid T1 H16 o ładowności 6255 kg oraz 7 aut bezpylnych marki Scania napędzanych gazem ziemnym (CNG) z zabudową Terberg o największej ładowności wynoszącej 10 000 kg. Łączna wartość leasingowanych aut wynosi 12 190 100 zł netto. Wszystkie spełniają rygorystyczne normy emisji spalin EURO 6 oraz wszelkie restrykcje w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Dodatkowo generowany podczas pracy pojazdów dźwięk jest minimalny, dzięki czemu nie są one uciążliwe dla mieszkańców i otoczenia.

Z każdym rokiem rośnie ilość produkowanych odpadów komunalnych. Dotyczy to szczególnie dużych miast - na czele z Warszawą. To oznacza większe zapotrzebowanie na zrównoważone rozwiązania transportowe do obsługiwanych przez MPO dzielnic stolicy, które zapewniają bezpieczną i efektywną pracę. Chcemy świadczyć usługi na rzecz mieszkańców Warszawy na jak najwyższym poziomie. Ciągła rewitalizacja floty samochodowej stanowi kontynuację naszych wysiłków na rzecz zwiększenia efektywności i wydajności, przy jednoczesnym obniżeniu awaryjności podczas pracy, co jest gwarancją odbioru odpadów na czas – mówi Zdzisław Gawlik, Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie.

Wszystkie pojazdy wyposażone są w ekonomiczne silniki dopasowane do charakteru pracy, jaką mają wykonywać oraz posiadają specjalną konstrukcję układów napędowych, przygotowaną do trudnych warunków pracy w przestrzeni miejskiej.

Specjalistyczna i odpowiednio dostosowana flota pojazdów jest konieczna, aby,  ograniczając koszty eksploatacyjnie, odpady mogły być odbierane rzetelnie i zgodnie z harmonogramami. To ważne, że nowe pojazdy są przystosowane do poruszania się w przestrzeni miejskiej i spełniają wszelkie normy ekologiczne. To właśnie dzięki takim inwestycjom Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania wpisuje się w długofalowe plany wzorcowego systemu gospodarowania  odpadami i proekologiczne działania Miasta – komentuje Włodzimierz Karpiński, Sekretarz m.st. Warszawy.

Poza aspektami ekologicznymi istotną kwestią dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie podczas wyboru nowych pojazdów były też niskie koszty eksploatacji floty oraz bezpieczeństwo pracy załóg, które niejednokrotnie muszą wykonywać manewry w ciasnej zabudowie miejskiej, czy wśród wąskich uliczek dojazdowych.

- W przypadku pojazdów komunalnych praca wymaga częstego wchodzenia i wychodzenia z kabiny. Zależało nam, aby zapewnić maksymalny komfort podczas codziennej pracy załóg – tłumaczy Arkadiusz Pokropski, Dyrektor Zarządzający Pionem Odbioru i Zagospodarowania Odpadów MPO.  

Pojazdy wyposażone są w nowoczesne wrzutniki - umożliwiają opróżnianie pojemników na odpady w sposób półautomatyczny - a bezpylna zabudowa gwarantuje bezpieczeństwo tego procesu. Auta posiadają także bierne systemy bezpieczeństwa wspomagające kierowcę: automatyczne zatrzymanie pojazdu, ABS, ESP, hamulec automatyczny na wniesieniach Hill Hold oraz kamerę cofania, zwiększającą widoczność podczas tego manewru. Wszystkie pojazdy wyposażone są też w klimatyzację i automatyczne skrzynie biegów. Dzięki tym i innym rozwiązaniom, umożliwiającym sprawną realizację codziennych zadań, nawet dłuższe przejazdy nie będą dla kierowców uciążliwe.

Oficjalna prezentacja 19 bezpylnych pojazdów nowej generacji odbyła się 19 sierpnia 2021 roku w bazie transportowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie przy ul. Tatarskiej 2/4.

 

Źródło: MPO

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -