Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Spycharka Liebherr dla składowisk

Ocena: 0
5682
Firma Libeherr od ponad 30 lat z sukcesami konstruuje maszyny gąsienicowe z napędem hydrostatycznym. Jedną z propozycji jest spycharka czwartej generacji oznaczona symbolem PR 724. Przeznaczona jest do wykonywania różnorodnych zadań, także na rzecz zakładów zajmujących się utylizacją odpadów.

Fot. Liebherr

Ważną cechą, wyróżniającą spycharkę Liebherr PR 724 jest przede wszystkim sztywna konstrukcja. Skrzynkowa rama nośna i wahliwa podpora są odporne na skręcanie. Elastycznie ułożyskowana wahliwa podpora skutecznie tłumi drgania i zapewnia doskonałe zachowanie się maszyny podczas niwelowania terenu. Przemyślane rozmieszczenie elementów napędowych pozwala na szybkie i bezpieczne wykonanie prac na zboczach i skarpach. Dzięki dużemu prześwitowi PR 724 bez problemów daje sobie także radę na trudnym podłożu i stromych płaszczyznach. Bardzo głęboka miska olejowa umożliwia jazdę po zboczach pochylonych pod kątem sięgającym 45°. Dostępne różne typy lemieszy, osprzętu tylnego i wariantów mechanizmów jezdnych pozwalają na optymalną konfigurację spycharki w zależności od potrzeb.

Kupując spycharkę PR 724 nabywca uzyskuje wyraźne korzyści ekonomiczne. Do zdecydowanej redukcji kosztów przyczynia się niskie zużycie paliwa. Maszyna napędzana jest najnowszej generacji silnikiem diesla Liebherr 934-L-A6 Tier 3A o pojemności 7 l i mocy 120 kW/163 KM. Silnik zawsze pracuje ze stałą liczbą obrotów w najbardziej ekonomicznym zakresie, niezależnie od aktualnej prędkości jazdy. Dzięki niskiej średniej prędkości tłoków, komory cylindrów są znacznie lepiej wypełniane, co pozwala na efektywniejsze spalanie paliwa. Zastosowana hydraulika robocza Load Sensing sprawia, że układ zużywa tylko tyle energii, ile faktycznie jest potrzebne. Maksymalna wydajność pompy w układzie roboczym wynosi 169 l/min., a ciśnienie 200 bar.


Fot. Liebherr

Hydrostatyczny napęd jezdny ze sterowaniem elektronicznym gwarantuje najlepsze współczynniki sprawności w całym zakresie prędkości – także podczas wolnej jazdy i przy dużym poborze mocy. Napęd spycharki pozostaje stale sprzęgnięty z gąsienicami, także podczas poruszania się po wzniesieniach. Maszyna dysponuje trzema zakresami prędkości jazdy. Wszystkie funkcje jazdy obsługiwane są tylko jedną dźwignią, włącznie z funkcją „obrót w miejscu”.

Miejsce operatora w spycharkach gąsienicowych Liebherr czwartej generacji zostało zaprojektowane z myślą komfortowej pracy. Wszystkie elementy obsługi są łatwo dostępne i przejrzyście rozmieszczone. Dzięki skutecznemu wytłumieniu i nowoczesnym, cichym silnikom wysokoprężnym poziom hałasu w kabinie PR 724 wynosi 77 dB(A) i z nawiązką spełnia odpowiednie wymogi. Zintegrowane zabezpieczenie ROPS/FOPS i duże powierzchnie przeszklone zapewniają doskonałą widoczność na osprzęt i pole pracy. Operator ma do dyspozycji regulowany wygodny fotel, dostosowywany indywidualnie do wagi.

Spycharka PR 724 jest bardzo przyjazna pod względem serwisowania. Poszczególne podzespoły mają optymalnie dobrane interwały konserwacyjne. W miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia zastosowano rozwiązania niewymagające serwisowania i konserwacji. Wszystkie punkty silnika wymagające serwisowania są dostępne z jednej strony, poza tym hydraulicznie podnoszona kabina ułatwia do nich dostęp.


Na zdjęciach: spycharka Liebherr PR 724 wyposażona w specjalny lemiesz czołowy, pracująca na składowisku odpadów w ZUT Szadółki
Fot. Liebherr

Masa eksploatacyjna spycharki PR 724, w zależności od wyposażenia, wynosi od 16800 do 20300 kg. Do dyspozycji są lemiesze o pojemności w zakresie 3,14–4,27 m3. Siła uciągu przy 1,5 km/h ma wartość 235 kN.

Nowoczesna Gospodarka Odpadami 2(2) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -