Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Mobilne zbiorniki paliwa

Ocena: 0
7546
Firma Fortis Technology zajmuje się produkcją zbiorników z tworzywa sztucznego, służących m.in. do przechowywania paliwa. Jakie korzyści daje ich wykorzystanie w przedsiębiorstwach? W artykule postaramy się przedstawić najważniejsze zalety i korzyści tego rozwiązania.

Fot. Fortis

Jak podaje producent zbiorniki paliwa mogą przyczynić się do uzyskania znacznych oszczędności w firmie, a tym samym szybkiego zwrotu kosztów poniesionych na ich zakup. Dzieje się tak głównie dlatego, że przedsiębiorstwo nabywa niejako możliwość zakupu paliwa w cenie hurtowej. Dzięki temu zyskuje kilkanaście groszy różnicy na litrze w porównaniu z oficjalną ceną na stacji paliw, a tym samym oszczędza do 5% kosztów. Kolejnym czynnikiem jest uszczelnienie gospodarki paliwowej w firmie, poprzez bieżącą kontrolę nad tankowaniami. W tym przypadku wykorzystywane są systemy z kluczami, kartami kodowymi lub brelokami kodowymi i oprogramowaniem do pełnej kontroli ilości zużywanego paliwa. Właściciel może ponadto szybko wygenerować różnorodne raporty. Nie bez znaczenia jest również możliwość monitorowania jakości dostarczanego paliwa.

Własne, mobilne zbiorniki paliwa przyczyniają się także do oszczędność czasu – brak koniczności dojazdu do często oddalonych stacji, i w konsekwencji sprawiają, że praca staje się bardziej wydajna. Zaletą zbiorników jest możliwość dostosowania do różnych potrzeb oraz bezpieczeństwo składowania paliwa.


Dwupłaszczowy zbiornik Fortis o pojemności 5000 l z systemem kodowym MC
Fot. Fortis

Zbiorniki Fortis to dwupłaszczowe konstrukcje wykonane w 100% z polietylenu, dostępne w pojemnościach 3000 i 5000 l.

Dysponują pełną dokumentacją Urzędu Dozoru Technicznego, która jest wymagana polskim prawem. Należy tutaj zaznaczyć, że do końca 2013 roku wszystkie zbiorniki do oleju napędowego jednopłaszczowe należy wymienić na dwupłaszczowe zgodnie z obowiązującymi przepisami. W ten sposób ustawodawca chce lepiej chronić środowisko naturalne i zwiększyć bezpieczeństwo składowania paliw.

Fortis wyposaża swoje zbiorniki w dystrybutory spełniające wymagania szerokiego grona odbiorców – począwszy od dystrybutorów z licznikiem analogowym (wersja Easy), po najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów kodowych (system GIR – przesył danych w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem sieci GSM). Dodatkowo oferuje szeroki wachlarz akcesoriów, w tym m.in.: filtry z separatorem wody, zwijadła automatyczne, linie napełniające.


Dystrybutor z licznikiem elektronicznym K600
Fot. Fortis


Zbiornik Fortis wyposażony w dystrybutor z systemem GIR

Fot. Fortis

A oto jak kształtują się ceny netto zbiorników dwupłaszczowych Fortis: zbiornik o pojemności 3000 l – od 11000 zł, zbiornik o pojemności 5000 l – od 13900 zł, zbiornik z licznikiem analogowym o pojemności 5000 l – od 13900 zł, zbiornik z licznikiem cyfrowym o pojemności 5000 l– od 17500 zł, zbiornik z systemem kodowym (system oparty o klucze kodowe – system MC) – 25000 zł, zbiornik z systemem kodowym (system GIR) – od 29900 zł.

Oczywiście firma przewiduje okresowe promocje z rabatem dochodzącym do 15%. Wszystkie zbiorniki objęte są 10-letnią gwarancją na szczelność oraz 2-letnią na wyposażenie.

Nowoczesna Gospodarka Odpadami 2(2) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -