Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Koparka do prac na wysypiskach śmieci i złomowiskachh Cat MH3026

Ocena: 5
2133

Nowe koparki do prac przeładunkowych Cat MH3026 zaprojektowano specjalnie pod kątem niezawodnej i sprawnej eksploatacji na wysypiskach śmieci i złomowiskach. Wyróżniają się one doskonałymi parametrami użytkowymi, niskimi kosztami operacyjnymi i zwiększeniem wydajności pracy operatora. Zaawansowany układ elektrohydrauliczny zapewnia optymalną równowagę pomiędzy mocą a wydajnością. Skraca czasy trwania cykli, czyli pozwala przemieścić więcej materiału w tym samym czasie, co się bezpośrednio przekłada na wyższy zysk firmy.

 

 

Koparki do prac przeładunkowych nowej generacji są napędzane silnikiem Cat C7.1, który może pracować na biodieslu o stężeniu do B20. Silnik spełnia normy emisji spalin Stage V (UE), a jego bezobsługowy układ oczyszczania spalin obniża koszty eksploatacji i wydłuża czas bezawaryjnej pracy maszyny. Dwa tryby mocy silnika — Power i Economy — pozwalają precyzyjnie dopasować wytwarzaną siłę do konkretnego zadania, dzięki czemu do tych samych prac przy zachowaniu normalnych parametrów eksploatacyjnych maszyna potrzebuje nawet 10% mniej paliwa niż poprzednie modele.  

Nowy przedni układ zawieszenia osprzętu umożliwia zasięg nawet 13 m (42 stóp i 8 cali), a więc przenoszenie większej ilości materiału bez przestawiania maszyny. W modelu MH3026 mechanizm obrotu ma 20% większy moment obrotowy, co pozwala szybciej przemieszczać materiał. Tryb zwiększonego udźwigu, który ułatwia maszynom radzenie sobie z ciężkimi ładunkami. Standardowym wyposażeniem maszyn jest funkcja SmartBoom™, która umożliwia swobodny ruch wysięgnika do góry i do dołu bez angażowania pompy. Dzięki temu operator może się skupić na sterowaniu chwytakiem i płynności pracy, a maszyna zużyje mniej paliwa. Przygotowano także bogaty zestaw osprzętu roboczego oraz nowe opcje ramion/wysięgników do różnorodnych zastosowań, tak aby jak najbardziej zwiększyć wszechstronność. 

 

Technologie

Nowe standardowe rozwiązania techniczne w koparce do prac przeładunkowych Cat MH3026 zwiększają bezpieczeństwo użytkowania. Funkcja E-Fence zapobiega wyjazdowi koparki poza teren wyznaczony przez operatora, natomiast układ Cab Avoidance pomaga unikać kontaktu osprzętu z kabiną. Funkcja identyfikatora operatora wymaga wpisania kodu PIN w celu uruchomienia silnika, więc niepowołana osoba nie będzie w stanie użyć maszyny.

 

Bezpieczna eksploatacja

W przeprojektowanej kabinie znalazły się duże szyby ze szkła hartowanego oraz wąskie słupki, co wyraźnie poprawiło widoczność dookoła pojazdu. Standardowo są montowane kamery tylna i boczna po prawej stronie, ale można dopłacić do systemu obserwacji dookólnej. Obraz z kamer jest wyświetlany na dużym monitorze z dotykowym ekranem wewnątrz kabiny, dodatkowo zwiększając możliwość obserwowania miejsca pracy. Przednia szyba i okno dachowe są grubsze i efekcie odporniejsze na uderzenia punktowe i powierzchniowe, spełniając wymagania norm EN356, P8B i P5A.

Wyłącznik na poziomie podłoża po aktywacji odcina dopływ paliwa do silnika i wyłącza maszynę. W obwodach opuszczania wysięgnika i ramienia są standardowo montowane zawory zwrotne blokujące wsteczny przepływ oleju w razie nieoczekiwanej utraty ciśnienia hydraulicznego, więc przednie zawieszenie osprzętu zawsze pozostaje w bezpiecznej pozycji. Wszystkie punkty codziennej obsługi serwisowej są wygodnie dostępne z poziomu podłoża, a nowa platforma serwisowa ze schodkami zapewnia wygodny, bezpieczny i wygodny dostęp do górnej sekcji serwisowej.

 

Komfort pracy

Kabina nowej generacji występuje w wersjach Deluxe i Premium. Może być wyposażona w układ kierowania za pomocą joysticka, a zatem pozbawiona kolumny kierownicy. Zyskuje na tym widoczność do przodu, ilość miejsca na nogi i łatwość wchodzenia do pojazdu. Aby jeszcze bardziej ułatwić wchodzenie do kabiny i wychodzenie z niej, lewa konsola odchyla się do góry. Wszystkie elementy sterujące są wygodnie umieszczone przed operatorem i w jego swobodnym zasięgu, tak aby nie musiał on wykonywać niepotrzebnych ruchów.

Monitor powiększony do 254 mm (10 cali), wyposażony w dotykowy panel o wysokiej rozdzielczości oraz pokrętła, ułatwia nawigowanie po intuicyjnym interfejsie. Różni operatorzy maszyny mogą zapisać swoje indywidualne ustawienia joysticków i preferowanego trybu mocy silnika, a maszyna automatycznie przywoła odpowiednią konfigurację na podstawie identyfikatora operatora. W koparce MH3026 kabina może sięgać do wysokości maksymalnie 5750 mm (18 stóp i 10 cali), zapewniając świetną widoczność przy załadunku i przeładunku materiału.

 

Łatwość obsługi technicznej

Standardowa funkcja Product Link™ rejestruje newralgiczne dane eksploatacyjne, takie jak lokalizacja maszyny, przepracowany czas, zużycie paliwa, wydajność, czas bezczynności, alarmy serwisowe i kody usterek. Menedżer floty może zdalnie śledzić te informacje i na ich podstawie odpowiednio dysponować sprzętem.

Nowe filtry oleju hydraulicznego wytrzymują o połowę dłużej niż poprzednie i teraz wymagają wymiany dopiero po 3000 godzin pracy, a dodatkowo lepiej wychwytują zanieczyszczenia. Nowe zawory zapobiegające wyciekom pozwalają zachować czystość oleju podczas wymiany. W celu zmniejszenia wymagań konserwacyjnych okres wymiany wszystkich filtrów silnika uspójniono do 1000 godzin pracy, a nowy filtr wlotu powietrza z filtrem wstępnym również starcza nawet na 1000 godzin.

Operatorzy mogą wygodnie śledzić zużycie filtrów koparki i okresy między przeglądami na wysokiej jakości monitorze w kabinie. Wysokowydajny wentylator chłodzący nie wymaga interwencji operatora, ponieważ standardowo ma funkcję automatycznej zmiany kierunku obrotów, która czyści rdzenie chłodnicy i w ten poprawia trwałość maszyny. W celu jeszcze skuteczniejszego usuwania brudu i odłamków można zamontować wibracyjną siatkę chłodnicy, która się aktywuje po włączeniu odwrotnego kierunku obrotów.

 

SPECYFIKACJA KOPARKI DO PRAC PRZEŁADUNKOWYCH MH3026

Model

MH3026

Silnik

Cat® C7.1

Moc użyteczna, kW (KM)

128 (171)

Minimalna Masa eksploatacyjna – kg (funty)

26 400 (58 202)

Maks. Masa eksploatacyjna – kg (funty)

29 200 (64 375)

Maksymalny zasięg, mm (stopy/cale)

13 000 (42 stopy i 8 cali)

Maksymalna wysokość, mm (stopy/cale)

14 270 (46 stóp i 10 cali)

Podana moc użyteczna jest mocą zmierzoną na kole zamachowym silnika wyposażonego w wentylator pracujący z minimalną prędkością obrotową, układ dolotowy powietrza, układ wydechowy i alternator.

 

Źródło: Caterpillar

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -