Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Doosan wprowadza koparkę rozbiórkową DX235DM

Ocena: 5
999

Doosan wprowadza nową koparkę rozbiórkową DX235DM, pierwszy model z nowej serii koparek rozbiórkowych wysokiego zasięgu (w tym roku zostaną wprowadzone kolejne dwa modele serii, DX380DM i DX530DM). Model DX235DM posiada typowe cechy konstrukcyjne nowych maszyn rozbiórkowych, do których należy zapewniająca dużą widoczność, odchylana kabina o 30-stopniowym kącie przechyłu, szczególnie dobrze dostosowana do prac rozbiórkowych wysokiego zasięgu. Wraz z wprowadzeniem nowych produktów Doosan umacnia swoją pozycję na rynku rozbiórek. Jako kolejny krok Doosan zostaje członkiem European Demolition Association (EDA).


Najważniejszą cechą modelu DX235DM, wspólną z innymi modelami nowej serii koparek rozbiórkowych wysokiego zasięgu marki Doosan, jest modułowa konstrukcja wysięgnika oraz hydrauliczny mechanizm blokujący. Dzięki temu klienci otrzymują kompletne, elastyczne rozwiązanie pozwalające na wykorzystywanie tej samej koparki do różnych celów na placu budowy, jak również do prac rozbiórkowych.

Innowacyjna konstrukcja zapewnia proste przejście z funkcji rozbiórkowej wysięgnika do funkcji robót ziemnych, dzięki czemu w ramach tego samego projektu można realizować różne rodzaje prac. Wymianę wysięgnika, której mechanizm oparty jest na hydraulicznych i mechanicznych połączeniach do szybkiej zmiany osprzętu, ułatwia specjalny stojak. Dodatkowo układ siłownika ustawia trzpienie blokujące we właściwej pozycji końcowej.

Różne konfiguracje wysięgnika dla zwiększenia elastyczności

Wysięgnik do robót ziemnych można ustawić w dwóch pozycjach, co w połączeniu z wysięgnikiem rozbiórkowym zapewnia jeszcze większą elastyczność w postaci trzech konfiguracji tej samej maszyny podstawowej.

Imponujący zasięg roboczy modelu DX235DM wyposażonego w wysięgnik rozbiórkowy o długości 18 m pozwala na dołączenie do maszyny osprzętu do rozbiórki o maksymalnej wysokości 16 m. Zalecana łączna maksymalna masa osprzętu i szybkozłącza w tym trybie pracy wynosi 2,1 tony.

Maksymalna wysokość robocza koparki DX235DM z wysięgnikiem do kopania w prostej konfiguracji wynosi 9 m. W tym przypadku zaleca się, aby masa osprzętu i szybkozłącza nie przekraczała 3,3 tony.  

Ustawienie wysięgnika DX235DM do kopania w alternatywnej, wygiętej konfiguracji umożliwia pracę z osprzętem do maksymalnej wysokości 8 m. W tym trybie maksymalna zalecana masa osprzętu i szybkozłącza również wynosi 3,3 tony.

Hydraulicznie regulowane podwozie

Koparka DX235DM wyposażona jest w hydraulicznie regulowane podwozie, które można rozsunąć na maksymalną szerokość 3,74 m, aby zapewnić optymalną stabilność podczas prac rozbiórkowych. Na czas transportu mechanizm umożliwia zredukowanie szerokości podwozia do 2,54 m.

Mechanizm wykorzystuje trwale nasmarowany wewnętrzny siłownik ograniczający opór podczas ruchów i zapobiegający uszkodzeniom komponentów.

Doosan Infracore dołącza do European Demolition Association

Doosan Infracore Europe dołączył do European Demolition Association (EDA). Założona w 1978 r. EDA jest wiodącą platformą dla krajowych stowarzyszeń rozbiórkowych, wykonawców rozbiórki i dostawców w Europie. EDA jest także ważną organizacją międzynarodową, utrzymującą silne kontakty z podobnymi organami w innych częściach świata, w tym w Azji i USA.

 

 

 

 

 

Źródło i zdjęcie: Doosan

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -