Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Case wspiera 'The Beach Care Project'

Ocena: 5
2966

CASE Construction Equipment, przy współpracy partnerskiej z CNH Industrial oraz platformą multimedialną 4 Elements, wspiera „The Beach Care Project”. Ten pionierski, wieloletni program na rzecz ochrony środowiska obejmuje badania, akcje oczyszczania wybrzeży, stypendia oraz edukację, z myślą o wspieraniu lokalnych społeczności i przetwarzaniu odpadów w nowe produkty. 
 

 

 

Akcje oczyszczania są prowadzone z użyciem ładowarki kołowej CASE 621G Evolution wyposażone w specjalną łyżkę ażurową o pojemności trzech metrów sześciennych. Ładowarka wybiera odpadki na plażach we Włoszech i Francji, zapobiegając ich przenoszeniu do Morza Śródziemnego. Odpady gromadzone przez maszynę CASE, z pomocą lokalnych grup uczniowskich, są następnie przetwarzane na zabawkowe ładowarki kołowe w ramach recyklingu.

„The Beach Care Project” podkreśla jedną z podstawowych wartości firmy CASE, jaką jest wspieranie lokalnych społeczności. Prowadzone prace zostaną w przyszłości przeniesione na wybrzeża Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Oczyszczanie środowiska to tylko jeden z elementów projektu, u którego podstaw leżą także badania kierowane przez wiodące instytucje badawcze z Europy. Do pozostałych zadań należą zapewnianie stypendiów dla studentów w specjalistycznych ośrodkach badawczych, które mogą przekształcić się w kariery dedykowane transformacji ekosystemów wybrzeży. 


Federico Bullo, dyrektor generalny jednostki organizacyjnej maszyn budowlanych na Europę wyjaśnia: „Firma CASE wspiera wiele inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem, które mają na celu promowanie dbałości o środowisko. „The Beach Care Project” to najnowsza z inicjatyw, w ramach których CASE wraz z partnerami oczyszczają wybrzeża, dbając o lokalne społeczności, wspierając innowacyjne badania akademickie, zapewniając edukacje i promując odpowiedzialne wartości wśród przedstawicieli młodego pokolenia. Projekt ten pozwala także zademonstrować elastyczność maszyn CASE”. 
Współpraca wielu podmiotów w ramach „The Beach Care Project” w zakresie gromadzenia odpadów, analizowania danych, recyklingu, ponownego użycia i dystrybucji surowców to świetny przykład gospodarki obiegowej. Wiodące europejskie instytucje akademickie, takie jak Consiglio Nazionale delle Ricerche (CNR) we Włoszech czy Comité National de la Recherche Scientifique (CNRS) we Francji, podjęły współpracę, aby badać i analizować ekosystem, podczas gdy CASE oczyszcza zaśmiecone plastikiem wybrzeża. Specjaliści ds. technologii recyklingu tworzywa przetwarzają zebrane odpady w użyteczny dla producentów surowiec, który posłuży do produkcji zabawek (tj. miniaturowych ładowarek kołowych CASE). Organizacja edukacyjna wytwarza materiały, aby promować wdrażanie zrównoważonego stylu życia w szkołach. 


Dalsze wsparcie pochodzi od celebrytów, którzy aktywnie popierają zrównoważony rozwój i edukację w tym zakresie, promując działania proekologiczne, mające już zresztą ogromną rzeszę zwolenników. Są wśród nich włoska redaktor telewizyjna Roberta Morise oraz włosko-argentyński rugbysta Sergio Parisse, obecnie grający w barwach RC Toulonnais i mający na koncie najwięcej występów w reprezentacji Włoch. 
W listopadzie oczyszczono dwa odcinki włoskiego wybrzeża: od Foce Varano do Capoiale (Apulia) oraz Carini (na Sycylii). Plaże, które zostaną objęte akcją we Francji w grudniu, to Petite Afrique, Paloma oraz des Fourmis w Beaulieu-sur-Mer na Lazurowym Wybrzeżu, między Niceą i Monako. W roku 2022 projekt będzie kontynuowany w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. 


Na koniec Federico Bullo dodaje: „Od stycznia 2022 roku przeszło 10 tys. dzieci z włoskich i francuskich rodzin będzie się uczyć o ekosystemie wybrzeża, ponieważ wspomniany projekt zostanie wprowadzony do szkół wraz z materiałami edukacyjnymi i dedykowanymi lekcjami. A to tylko pierwszy etap przedsięwzięcia, którego celem jest poszerzanie świadomości i angażowanie wszystkich społeczności zlokalizowanych nad Morzem Śródziemnym”. 
„The Beach Care Project” to trzyletni projekt prowadzony przez markę CASE, należącą do CNH Industrial, przy partnerskiej współpracy z 4 Elements, wytwórnią projektów multimedialnych o tematyce dotyczącej zrównoważonego rozwoju.

 

Źródło: Case

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -