Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

MPO montuje budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy

Ocena: 5
6572

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie po raz kolejny stara się pomóc zwierzętom. Po zbiórce na rzecz podopiecznych ze Schroniska „Na Paluchu” oraz akcji „Ptasi Przyjaciel, która polegała na rozdawaniu przedszkolom karmików, pracownicy Spółki zamontowali w kilku swoich lokalizacjach 20 budek lęgowych dla ptaków i 10 dla nietoperzy. Dzięki nim ptaki zyskają możliwość osiedlania się z minimalnym ryzykiem utraty jaj lub piskląt, a nietoperze bezpieczne schronienie.

 

 

Przestrzeń miejska to złożony i wymagający ekosystem, w którym trudno znaleźć tereny o niewielkiej ingerencji człowieka. W obrębie kilku nieruchomości MPO Warszawa znajdują się drzewa, zapewniające bioróżnorodność tych obszarów, co wiąże się z obecnością kilku gatunków ptaków i nie tylko. Spółka postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom skrzydlatych gości i przygotowała dla nich  możliwości siedlisk przyrodniczych.

- Zakupiliśmy i zamontowaliśmy na terenie nieruchomości dziesięć budek lęgowych typu A oraz dziesięć budek lęgowych typu B. Pierwsze z nich są przeznaczone dla mniejszych ptaków gniazdujących w dziuplach. Drugie, o otworach wlotowych o średnicy ok. 4,7 cm, powiesiliśmy z myślą o większych ptakach – mówi Ryszard Kuna, kierownik Zespołu Utrzymania Nieruchomości w MPO Warszawa.

Z budek lęgowych typu A skorzystają m.in. sikorki, mazurki, wróble oraz pleszki. W większych egzemplarzach z powodzeniem zadomowią się szpaki oraz kowaliki. To jednak nie wszystko.

- Dodatkowo zamontowaliśmy także dziesięć budek dla nietoperzy. Te zwierzęta nie budują gniazd lub innych schronień. Korzystają z już istniejących kryjówek. Liczymy, że chętnie wykorzystają nasze budki – dodaje Ryszard Kuna, kierownik Zespołu Utrzymania Nieruchomości w MPO.

MPO Warszawa intensywnie wspiera zwierzęta w stolicy. W zeszłym roku Spółka zorganizowała w swoich lokalizacjach zbiórkę najpotrzebniejszych przedmiotów, które trafiły do podopiecznych Schroniska „Na Paluchu” w trudnym, zimowym okresie. Równolegle prowadzona była również akcja „Ptasi Przyjaciel”. W ramach tej inicjatywy przedszkola w Ursusie i na Targówku otrzymały karmniki, które zostały wykonane przez pracowników MPO Warszawa.

 

 

Źródło: MPO

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -


Najczęściej czytane