Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Firma Cemex Polska doceniona za ekologiczne zagospodarowanie odpadów

Ocena: 0
2476
W konkursie "Liderzy Zrównoważonego Rozwoju" organizowanym przez magazyn Forbes, Cemex Polska otrzymał nagrodę za ekologiczne zagospodarowanie odpadów - projekt Paliw Alternatywnych.

Cementownia Chełm

Obok CEMEX Polska równorzędnymi zwycięzcami zostali: Philips oraz Ecophon Saint-Gobain. Zgłoszone praktyki oceniane były przez kapitułę ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju, pod względem ich wpływu społecznego lub środowiskowego oraz korzyści biznesowych, które przynoszą dla firmy. Firma została laureatem w konkursie po raz trzeci.

Cementownia Chełm należąca do CEMEX jest polskim liderem substytucji paliw alternatywnych. W 2013 r. Cementownia Chełm przekroczyła 80% ciepła z paliw alternatywnych przy produkcji klinkieru.

Projekt paliw alternatywnych jest częścią realizowanej strategii zrównoważonego rozwoju przez CEMEX Polska, łącząc w sobie korzyści:
  • dla społeczności poprzez zagospodarowanie odpadów,
  • dla środowiska poprzez mniejszą ilość węgla kopalnianego
  • oraz dla CEMEX ze względu na znaczne obniżenie kosztów produkcji.
"Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni przez magazyn Forbes po raz trzeci. Jako firma ciągle podejmujemy wysiłki na rzecz zwiększenia udziału paliw alternatywnych. W konkursie doceniono otwarcie w tym roku zakładu produkcji paliw zlokalizowanego na terenie Cementowni Chełm" - powiedziała Izabella Rokicka, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu CEMEX Polska. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 24 września br. w Warszawie.

Źródło i zdjęcie: Cemex
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -