Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Cykl ekodebat w Centrum Praskim Koneser

Ocena: 5
850

Wszechobecność produktów z tworzyw sztucznych, jednorazowe torby i opakowania czy powstające każdego dnia dzikie wysypiska. To tylko kilka problemów, z którymi zmaga się natura w XXI wieku. Jak można im zaradzić i zapobiec, by nie powtarzały się w przyszłości? Kluczem jest edukacja i promowanie odpowiednich wzorców. Praktyczna wiedza czeka na uczestników debat organizowanych w ramach Klimatycznej Wiosny Konesera.  

 

 

Dbanie o naturę to system naczyń połączonych – wzorców przekazywanych z pokolenia na pokolenie czy codziennych działań każdego z nas. A czy nad Wisłą wiemy, jak troszczyć się o przyrodę? Zgodnie z Barometrem Ekologicznym Polaków, jesteśmy świadomi stanu naszego środowiska naturalnego. Stworzony na potrzeby opracowania indeks – i jego wynik na poziomie 78 procent – wskazuje, że mieszkańcy naszego kraju zdają sobie również sprawę z konieczności podejmowania działań zmierzających do ograniczania negatywnego wpływu swoich zachowań na otoczenie. Tymczasem w Polsce co roku powstają np. tysiące dzikich wysypisk, które zatruwają lasy, łąki, rzeki. 

– Problemy związane ze stanem środowiska naturalnego widoczne są także w miastach. Niedopałki, opakowania czy inne, wydawałoby się niewielkie śmieci, niestety są zauważalne niemal na każdym kroku. W swojej olbrzymiej skali właśnie te z pozoru niewinne odpady mają destrukcyjny wpływ na przyrodę. Dlatego właśnie w Centrum Praskim Koneser stawiamy zarówno na edukowanie, jak i praktyczne rozwiązania. Efektem naszych działań jest Klimatyczna Wiosna Konesera, czyli cykl warsztatów, spotkań z ekspertami i wielu rozmaitych ekowydarzeń – mówi Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser. 

Centrum Praskie Koneser, we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego i Green Koźmiński, stworzyło między innymi cykl debat Green Talks. Pierwsze spotkanie, dotyczące zrównoważonego konsumpcjonizmu, już 28 marca, o godz. 18.00 na scenie Kotłownia w Muzeum Polskiej Wódki, znajdującym się w przestrzeni Konesera. Podczas wydarzenia rozmawiać będą eksperci: 

  • Agnieszka Oleksyn-Wajda – dyrektorka Instytutu Zrównoważonego Rozwoju w Uczelni Łazarskiego;
  • Zofia Piwowarek – Head of Climate Positive Programme w UN Global Compact Network Poland; 
  • Dr Marcin Awdziej – wykładowca Katedry Marketingu w Akademii Leona Koźmińskiego. 

Goście, rozbierając na czynniki pierwsze „zrównoważony konsumpcjonizm”, zastanowią się czy nadmierna żądza posiadania może wspierać harmonijny rozwój, a także czy w świecie zdominowanym przez hedonistczny materializm, można znaleźć równowagę pomiędzy prestiżem, społeczną pozycją a zrównoważonym rozwojem. 

Kolejne spotkania w ramach cyklu 25 kwietnia i 23 maja, w godz. 18.00-19.30, również na scenie Kotłownia w Muzeum Polskiej Wódki.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -