Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Budowa największej w Europie sortowni odpadów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do recyklingu chemicznego

Ocena: 5
2944

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony lokalnych decydentów i partnerów projektu.

 

 

Walldürn/Wiedeń/Berlin. Zaledwie 20 dni po ogłoszeniu zawiązania współpracy, OMV, zintegrowana firma z siedzibą w Wiedniu zajmująca się energią, paliwami i surowcami, chemikaliami i materiałami, oraz Interzero, wiodący europejski dostawca rozwiązań o obiegu zamkniętym, świętowały dziś, 20.11.2023r., uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod innowacyjną sortownię odpadów z tworzyw sztucznych do recyklingu chemicznego w Walldürn w Badenii-Wirtembergii.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele polityki państwowej i regionalnej, a także partnerzy projektu. Wszyscy uczestnicy wydarzenia podkreślali pozytywne skutki projektu, zarówno dla samej lokalizacji, jak i dla Europy, dzięki utworzeniu 120 nowych miejsc pracy, opracowaniu nowej technologii recyklingu oraz inwestycji ze strony OMV w wysokości ponad 170 mln euro. Recykling chemiczny to technologia przyszłości, która obok konwencjonalnego recyklingu mechanicznego może znacznie zwiększyć odsetek ponownie wykorzystywanych tworzyw sztucznych i uchronić cenne surowce przed spaleniem.

„Utworzenie w Walldürn najnowocześniejszej i największej w całej Europie sortowni odpadów opakowaniowych sprzyja rozwojowi gospodarczemu tego regionu, a także stanowi silne zaangażowanie w umocnienie pozycji Badenii-Wirtembergii jako centrum biznesu i innowacji. Zakład jest ważnym elementem na drodze do gospodarki o obiegu zamkniętym, która oszczędza zasoby, zmniejsza zależność od surowców naturalnych i chroni nasz klimat, zapewniając jednocześnie rozwój miejsc pracy i tworzenie wartości na obszarach wiejskich” powiedział Peter Hauk, Minister Żywności, Spraw Wiejskich i Ochrony Konsumentów Badenii-Wirtembergii.

Daniela Vlad, członkini zarządu OMV AG i wiceprezes wykonawcza ds. chemikaliów i materiałów: „Chciałbym podziękować naszemu partnerowi joint venture Interzero, naszym partnerom technicznym projektu, a w szczególności oddanym współpracownikom na tym obiekcie, których praca umożliwia nam realizację tego przyszłościowego projektu. Budowa nowej sortowni, rozwój technologii ReOil® opracowanej i opatentowanej przez OMV oraz związane z tym zwiększenie naszych zdolności produkcyjnych ReOil® to kolejne kamienie milowe w transformacji OMV. Podkreślają one, w jaki sposób „Tworzymy na nowo to, co niezbędne do zrównoważonego życia”. Dzięki temu nowemu zakładowi zmienimy krajobraz naszej branży, będziemy stymulować tworzenie nowych rynków i na nowo zdefiniujemy przyszłość OMV, przekształcając się w zintegrowaną firmę zajmującą się zrównoważonymi paliwami, chemikaliami i materiałami”.

Axel Schweitzer, prezes i właściciel Interzero: „Ten projekt wyznacza początek nowej ery w recyklingu tworzyw sztucznych. We współpracy z naszym partnerem OMV wykorzystujemy opracowany przez nas innowacyjny proces recyklingu, który pozwala nadać drugie życie tworzywom sztucznym, obecnie spalanym w procesie recyklingu chemicznego. Jestem przekonany, że dzięki recyklingowi chemicznemu wskaźnik recyklingu w Niemczech będzie mógł znacznie wzrosnąć w przyszłości. To przybliża nas o kolejny duży krok do naszej wizji świata bez odpadów. Bardzo dziękuję zespołom po obu stronach, dzięki którym stało się to możliwe, a także za wsparcie tutaj w mieście, powiecie i kraju - który ma już dobrą tradycję dzięki naszemu istniejącemu zakładowi. Dzięki nowej jednostce wspólnie rozwijamy Walldürn i region Neckar-Odenwald jako wiodącą lokalizację dla branży recyklingu w Europie”.

Achim Brötel, komisarz okręgu Neckar-Odenwald: „Utworzenie nowego zakładu jest projektem bliskim mojemu sercu. Jeżeli bowiem wszyscy chcemy prawdziwej gospodarki o obiegu zamkniętym dla zapewnienia dobrej jakości życia w przyszłości, musimy aktywnie promować tego rodzaju innowacyjne projekty. Cieszę się, że dwie tak silne firmy jak OMV i Interzero zainwestowały w nasz region i że budowa rozpoczyna się po bardzo udanym okresie przygotowawczym”.

Meikel Dörr, burmistrz Walldürn: "Witamy OMV, witamy Interzero, witamy w Walldürn. Jako przedstawiciel władz lokalnych chciałbym podziękować za zaufanie, jakim nas obdarzyliście i za to, że okazaliście się tak niezawodnym partnerem podczas przygotowań do nowej budowy - zwłaszcza w odniesieniu do ochrony otaczającego obszaru w najlepszy możliwy sposób dzięki odpowiednim koncepcjom. Jako miasto szanujemy i cenimy to i cieszymy się na dalszą konstruktywną współpracę".

Źródło:Interzero

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -


Najczęściej czytane