Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Systemy przeładunkowe Palfinger w logistyce odpadów

Ocena: 0
4624
Austriacka firma Palfinger jest jednym z wiodących producentów systemów przeładunkowych. Żurawie przeładunkowe i urządzenia hakowe są powszechnie zastosowanie w branży odpadów. W Polsce produkty Palfinger oferowane są przez firmę Graco, która zapewnia także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Przykładowa zabudowa z żurawiem recyklingowym Palfinger Epsilon
Fot. Graco


Żurawie recyklingowe Epsilon
Jedną z podstawowych maszyn wykorzystywanych przez firmy zajmujące się zbiórką odpadów są żurawie przenośne, montowane na podwoziach samochodów dostawczych i ciężarowych. W zależności od obszaru wykonywanych zadań uzasadnione jest zastosowanie urządzeń o niezbyt ciężkiej konstrukcji i w miarę uniwersalnym zastosowaniu, realizowanym dzięki bogatemu wyposażeniu opcjonalnemu. Produkty Epsilon Epsolution ciszą się uznaniem wśród użytkowników ze względu na doskonałe parametry funkcjonalne, dzięki zastosowaniu wielu innowacyjnych rozwiązań takich, jak: hydrauliczny system teleskopowania z przewodami hydraulicznymi położonymi wewnątrz wysięgnika Epscope, pneumatycznie składana osłona stanowiska operatora Epshood, system reflektorów roboczych o sterowanym położeniu Epslight.

Systemy hakowe Palift
Druga grupa produktów Palifinger to systemy hakowe Palift. Hakowce Palift są jednymi z najczęściej wybieranych na rynku. Oferowane są w 5 rodzajach w zależności od konstrukcji: City o nośności od 2 do 4 t, Telescopic – od 5 do 30 t, Power – od 7 do 30 t, Synchron – od 7 do 30 t, Giant – od 20 do 30 t.
System hakowy City przeznaczony jest głównie do zabudowy na podwoziach ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej DMC 3,5–7,5 t. Prosty układ hydrauliczny oraz dostępny w opcji agregat hydrauliczny umożliwia jego zabudowę również na pojazdach o małej ładowności, niemających przystawki odbioru mocy.


System hakowy Telescopic o prostym ramieniu hakowym
Fot. Graco



System hakowy Power o podwójnej kinematyce

Fot. Graco



Ciekawą propozycją Graco są także zabudowy hakowe typu Mix, będące połączeniem żurawia recyklingowego Palfinger Epsilon i chwytaka polipowego. To doskonały zestaw do rozładunku materiałów recyklingowych
Fot. Graco


W Polsce jednym z najpopularniejszych systemów hakowych jest Telescopic, głównie ze względu na korzystny współczynnik cena/nośność. Urządzenie to dostępne jest w dwóch układach kinematycznych – o prostym lub łamanym ramieniu hakowym. Dzięki możliwości poziomego teleskopowania masztu w zakresie od 600 do 2500 mm ma możliwość współpracy z pojemnikami o różnej długości. Zastosowanie pochyłu ramienia haka pozwala dodatkowo na podejmowanie pojemników na podwozie współpracującej z zestawem przyczepy, co zwiększa funkcjonalność zabudowy. Dzięki temu urządzenia hakowe Telescopic są chętnie wykorzystywane przez firmy specjalizujące się w transporcie odpadów przemysłowych i komunalnych.

W systemie  hakowym Power jest zastosowany układ kinematyczny oparty na oparty na podwójnym systemie pochyłu ramion. Rozwiązanie to umożliwia załadunek ciężkich kontenerów na podwozie pojazdu z wykorzystaniem tylko ruchów obrotowych. Dodatkową zaletą układu jest możliwość bezpiecznego podejmowania kontenera z bliskiej odległości, a nawet z poziomu poniżej gruntu.

Zabudowy Palift mogą być wyposażone dodatkowo w: funkcję ruchu przyspieszonego tylnej ramy, pneumatyczne zabezpieczenie haka przed rozłączeniem z zaczepem pojemnika, ruchomy zderzak tylny umożliwiający utrzymanie wymaganej przepisami odległości 400 mm od obrysu kontenera, ruchomą rolkę podporową, hydrauliczną blokadę ostatniej osi. Szeroki zakres nośności sprawia, że do dyspozycji jest ok. 750 wersji urządzenia Palift, z przeznaczeniem także do pracy w przetwórstwie odpadów przemysłowych, odpadów komunalnych i złomu.


Zabudowa bramowa Palift
Fot. Graco


Systemy bramowe Palift
Oferowane przez firmę Palfinger zabudowy bramowe Palift o nośności od 8 do 18 t wykorzystywane są głównie do transportu odpadów komunalnych. Ze względu na małe rozmiary pojemników – od 3 do 4,5 m, doskonale sprawdzają się w warunkach gęstej zabudowy. Dodatkową zaletą tych systemów jest niska masa własna, co korzystnie wpływa na zwiększenie ładowności, umożliwiając jednocześnie zastosowanie pojazdu o mniejszej nośności. Z uwagi na układ kinematyczny, pojazdy z tymi zabudowami często są wykorzystywane jako wywrotki małej ładowności.

Nowoczesna Gospodarka Odpadami 1(4) 2014
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -