Strona główna | Techniki i technologieKoparka Liebherr do przeładunku

Koparka Liebherr do przeładunku

Mowa tu o nowym modelu koparki LH 80 M Litronic na mobilnym podwoziu, która jak podaje producent, oferuje wielorakie możliwości zastosowania. Niezależnie od tego czy używana jest do ciężkich prac przeładunkowych, czy w sektorze złomu zwraca uwagę swoją wytrzymałością i skutecznością w tych zastosowaniach.

Fot. Liebherr

Koparka przeładunkowa LH 80 M Litronic napędzana jest sześciocylindrowym silnikiem wysokoprężnym Liebherr, którego nowoczesna technologia odpowiada wymaganiom poziomu III B/Tier 4i w zakresie emisji spalin.

Czym jeszcze wyróżnia się maszyna? Wyposażono ją seryjnie w opatentowany przez firmę Liebherr system odzyskiwania energii ERC. Bazuje on na trzecim cylindrze wysięgnika z lotnym azotem, który zostaje sprężony podczas opuszczenia elementów wyposażenia. Podczas ponownego podnoszenia zgromadzona energia wspomaga obydwa cylindry podnoszące, a do wykonania całego przebiegu wymagane jest użycie mniejszej siły. Umożliwia to zredukowanie mocy silnika wysokoprężnego i przyczynia się do ograniczenia zużycia paliwa. Dodatkowo, innowacja pozwala na wykonywanie bardziej homogenicznych i przede wszystkim szybszych przebiegów roboczych. Konsekwencją jest zwiększenie skuteczności i ekonomiczności pracy maszyną.


Na zdjęciach: koparki kołowe Liebherr LH 80 M Litronic wyposażone w chwytaki wielołupinowe pracujące przy przeładunku złomu

Fot. Liebherr

LH 80 M może być wyposażona w przemysłowy wysięgnik typu monoblok o długości od 10,5 do 12,5 m i przemysłowy uchwyt o długości od 7,8 do 10 m.

Możliwości wielorakiego zastosowania koparki wspomagane są dodatkowo poprzez osprzęt dodatkowy, zaprojektowany przez firmę Liebherr, jak chociażby różnego rodzaju chwytaki np. wielołupinowe do przeładunku złomu. Wszystkie narzędzia, dzięki opcjonalnie dostępnemu systemowi szybkiej wymiany MH 40, mogą być wymieniane przez operatora bez konieczności opuszczania kabiny.

Nowoczesna Gospodarka Odpadami 3(6) 2014
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Graco Interhandler Kubota Mo-Bruk
TEMAT MIESIĄCA
Odpady medyczne i weterynaryjne

Odpady medyczne i weterynaryjne to szczególna grupa odpadów powstających w otoczeniu człowieka. Od najdawniejszych czasów kojarzona jest z zagrożeniem epidemiologicznym i w tym kontekście wszyscy zgodnie traktują je bardzo rygorystycznie. Tak naprawdę odpady medyczne o właściwościach niebezpiecznych zakaźnych stanowią znikomą część odpadów powstających w miejscach świadczenia usług medycznych i weterynaryjnych. Wiele z nich, o ile nie zostaną zmieszane z odpadami zainfekowanymi, może być klasyfikowana nawet jako odpady inne niż niebezpieczne. Czytaj więcej