Strona główna | PrezentacjeFuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o.
Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o.

Adres:

woj. dolnośląskie
Produkty Opis Liczba wyświetleń: 795

Rozwiązania od największego na świecie niezależnego producenta środków smarnych

Grupa FUCHS to firma z niemieckimi korzeniami, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki smarne oraz produkty pokrewne od ponad 85 lat – dla praktycznie wszystkich obszarów zastosowań i sektorów. Grupa FUCHS posiada 60 spółek i zatrudnia prawie 5000 pracowników na całym świecie, dzięki czemu jest wiodącym niezależnym dostawcą środków smarnych.

Gama środków smarnych FUCHS obejmuje ponad 10 000 produktów i usług zawierających się w 6 głównych kategoriach:

  • środki smarne dla motoryzacji
  • środki smarne dla przemysłu
  • smary
  • środki smarne do obróbki metali
  • środki smarne do zastosowań specjalnych
  • usługi

FUCHS posiada ponad 100.000 klientów, w tym firmy z następujących sektorów: dostawcy dla przemysłu samochodowego, OEM, górnictwo i wydobycie, obróbka metali, rolnictwo i leśnictwo, przemysł lotniczy, energetyka, budowa maszyn, budownictwo i transport, a także przemysł stalowy, metalowy i cementowy oraz przedsiębiorstwa z przemysłu spożywczego, sektora produkcji szkła, odlewnictwa i przemysłu kuźniczego itd.

Firma FUCHS pozostaje w bliskim kontakcie ze swoimi klientami, dzięki czemu opracowuje kompleksowe, innowacyjne i niestandardowe rozwiązania dla najróżniejszych zastosowań. Jako producent środków smarnych, firma FUCHS jest synonimem wydajności i zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa i niezawodności, oraz efektywności i oszczędności kosztów. Firma FUCHS to synonim obietnicy: technologia, która się opłaca.

Jesteśmy blisko klienta

Znamy swoich klientów i wsłuchujemy się w ich potrzeby. Opracowujemy środki smarne do konkretnego zastosowania, dopasowane do wymogów i procesów produkcyjnych naszych partnerów. Wspólnie z nimi poszukujemy najlepszych rozwiązań. Taki rodzaj współpracy jest unikalny w swojej formie i zakresie.

Od początku działalności Fuchs skupia się na innowacyjnych środkach smarnych, dbając o ich jakość i dopasowanie do potrzeb naszych partnerów. Firma koncentruje się na produktach opartych na innowacyjnych technologiach opracowywanych w swoich laboratoriach. Siłę napędową wszelkich działań stanowią pracownicy i partnerzy handlowi - ich osiągnięcia i lojalność umożliwiają osiągnięcie sukcesu - dziś i w przyszłości.

Oferta Fuchsa obejmuje szeroką paletę około 1000 specjalistycznych środków smarnych, spełniających - czasem niezwykle wyrafinowane - wymagania naszych klientów. Produkty te stosowane są nawet w najbardziej precyzyjnych maszynach o różnorodnej technologii zarówno w motoryzacji, przemyśle jak i rolnictwie. Wytwarzane przez Fuchs środki smarne, spełniające wysokie wymagania techniczne w różnych obszarach zainteresowań, zostały opracowane przy współpracy z użytkownikami. To właśnie wymagania stawiane przez Klientów wytyczają nasz program produkcji.

FUCHS w Polsce

FUCHS OIL CORPORATION (PL) Sp. z o.o. działa w Polsce od ponad 25 lat. Z małej kilkuosobowej firmy dystrybucyjnej staliśmy się istotnym graczem, produkując rocznie ponad 22 tysiące ton olejów i smarów. W Europie Środkowo-Wschodniej jesteśmy wiodącą spółką Grupy Fuchs. Wsparciem dla lokalnej produkcji różnorodnych środków smarnych jest bardzo rozbudowane dzisiaj Laboratorium Kontroli Jakości Produkcji oraz Laboratorium Badawczo-Rozwojowe (R&D). Na rzecz klientów Fuchs pracuje Laboratorium Serwisu.

Rok założenia 1990
Adres 44-101 Gliwice, ul. Kujawska 102
Działalność Produkcja i sprzedaż olejów samochodowych, przemysłowych olejów i smarów, olejów do obróbki metali, środków antykorozyjnych, przemysłowych środków czyszczących i in.
Zarząd

Bartłomiej Habas- Prezes Zarządu / Managing Director

Dyrektorzy Departamentów

Sabina Zimny - Dyrektor ds. Finansów, Prokurent / Chief Financial Officer

Krzysztof Bogacki - Dyrektor Rozwoju Sprzedaży / Bussiness Development Director

Mariusz Gorecko - Dyrektor Operacyjny ds. Produkcji i Inwestycji / Plant Operations Director

Mirosław Knyć - Dyrektor ds. Handlowych / Chief Commercial Officer

Paweł Krajewski - Dyrektor ds. Przemysłu / Director Industry Division

Maciej Wieczorek - Dyrektor ds. Motoryzacji / Director Automotive Division

Właściciel FUCHS PETROLUB SE
Liczba lokalnych pracowników >460
Certyfikaty EN ISO 9001:2015, EN ISO 14001:2015, PN-N-18001:2004
TEMAT MIESIĄCA
Zagospodarowanie elektroodpadów

Niniejsze opracowanie przedstawia propozycję usprawnienia gospodarki elektroodpadami poprzez wprowadzenie depozytu zwrotnego, który znacznie usprawniłby odbiór i przekazywanie elektroodpadów do właściwych zakładów przetwarzania. Praca krótko przedstawia także słabości obowiązujących w Polsce unormowań i luki nowych propozycji rządowych. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA