Strona główna | AktualnościWręczenie certyfikatów EMAS podczas otwarcia Pol-Eco-System 2017

Wręczenie certyfikatów EMAS podczas otwarcia Pol-Eco-System 2017

W czasie gali otwarcia tegorocznych Międzynarodowych Targów POL-ECO-SYSTEM uhonorowane zostaną wysiłki organizacji, które w ostatnich miesiącach zostały zarejestrowane w systemie ekozarządzania i audytu (EMAS). Trzy firmy odbiorą certyfikaty EMAS z rąk Krzysztofa Lissowskiego, Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Początek wydarzenia 17 października 2017 r. o godz. 11:30.

EMAS (ang. Eco Management and Audit Scheme) to promowany przez Komisję Europejską system certyfikacji środowiskowej. Jest użytecznym narzędziem tworzenia w organizacjach kultury zrównoważonego rozwoju oraz efektywnego zarządzania dostępnymi zasobami 

i energią. Przynależność do systemu jest najwyższym ekologicznym wyróżnieniem dla przedsiębiorstw oraz instytucji niekomercyjnych. 

Wśród organizacji zarejestrowanych w EMAS znajdują się liderzy przemian prośrodowiskowych w swoich sektorach w skali regionu, kraju, a nawet świata. Organizacje te są autorami najlepszych rozwiązań z zakresu ochrony środowiska oraz ekoinnowacji. W swoich branżach firmy te stanowią punkt odniesienia przy ocenie efektywności środowiskowej.

Pierwszego dnia targów, po godz. 14:15, wszyscy zainteresowani będą mieli okazję wysłuchać wystąpienia na temat EMAS. Podczas panelu eksperckiego pt. "Gospodarka o obiegu zamkniętym - Miasto", przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Maciej Krzyczkowski, Radca Generalnego Dyrektora zaprezentuje przekrój dobrych praktyk funkcjonowania modelu gospodarki o obiegu zamkniętym na przykładzie organizacji zarejestrowanych w EMAS.

POL-ECO SYSTEM Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska to największe i najważniejsze wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, prezentujące zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty służące zrównoważonemu rozwojowi.

Odbywający się przy okazji Targów Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska EVICON jest najbardziej rozpoznawalnym spotkaniem branży ochrony środowiska w naszym kraju.


Źródło: MTP
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Zabezpieczanie opon wypełniaczem Air Seal

Przebicie opony zawsze następuje w najmniej oczekiwanym momencie, i jeżeli maszyna pracuje w ciągu technologicznym np. na składowisku to jej awaria powoduje perturbacje całego zakładu. Warto zatem odpowiednio wcześniej zabezpieczyć opony, by ustrzec się przed przykrymi niespodziankami powodującymi przestoje w pracy, a często również straty finansowe. Czytaj więcej